به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۵
کمیته امور اسرای یمنی با اعلام شهادت یک اسیر یمنی زیر شکنجه نیرو‌های ائتلاف سعودی در مارب نهاد‌های بین المللی را در قبال حفظ جان اسرا مسئول دانست.
کد خبر: ۴۶۱۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۰ - 10June 2021

شهادت اسیر یمنی زیر شکنجه نیرو‌های ائتلاف سعودی در مارببه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، کمیته امور اسرای یمن اعلام کرد که «عمر ادریس حسن ادریس» از اهالی استان البیضاء یمن به دست مزدوران یمنی به شهادت رسید.

به گزارش شبکه المسیره، این کمیته اظهار داشت: حسن ادریس در یکی از زندان‌های مارب توسط مزدوران ائتلاف سعودی تا حد مرگ شکنجه شد و جان باخت.

در بیانیه کمیته امور اسرای یمن آمده است: ما جنایت قتل ادریس را محکوم می‌کنیم و نیرو‌های متجاوز و مزدوران آن‌ها را از نظر اخلاقی و قانونی در قبال این جرم و دیگر جرایم مشابه آن مسئول می‌دانیم.

کمیته امور اسرای یمنی از نهاد‌های محلی و بین المللی خواست این جرایم را محکوم کرده و به مسئولیت خود در حفاظت از جان همه اسرا عمل کند.

عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته امور اسرای یمن نیز به تازگی تاکید کرد که رکود به وجود آمده در پرونده مبادله اسرا به علت سر باز زدن متجاوزان و مزدوران آن‌ها از ورود به تبادل فراگیر اسرا بوده است.

طبق اظهارات المرتضی، متجاوزان در روند اجرای توافقاتی که با نظارت سازمان ملل متحد منعقد شده کارشکنی می‌کنند.

او همچنین اشاره کرده بود که رژیم سعودی از فرایند تبادل اسرا که به کمک میانجی‌های محلی انجام می‌شود، جلوگیری کرده و سازمان ملل نیز نتوانسته برای نزدیک کردن نقطه‌نظرات به یکدیگر راه‌حل یا پیشنهادی ارائه کند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار