به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۵
حضور حداکثری، اقتدار ملی/ استاندار قم:
«سرمست» گفت: انتخابات در نظام اسلامی مبنای مردم‌سالاری دینی و موجب قوام و تقویت نظام است.
کد خبر: ۴۶۱۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۴ - 10June 2021

انتخابات مبنای مردم سالاری دینی و موجب تقویت نظام استبه گزارش دفاع‌پرس از قم، «بهرام سرمست» استاندار قم عصر امروز در آیین جشن تکلیف سیاسی «رای اولی ها» که با حضور دانش آموزان دختر عضو سازمان دانش آموزی در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالیم که فرزندان و دختران ما در سن تکلیف سیاسی قرار گرفتند و به‌عنوان رای اولی‌ها می‌توانند در این انتخابات در تعیین سرنوشت خود تاثیرگذار و تعیین کننده باشند.

وی با بیان اینکه همان طوری که جشن تکلیف دینی داریم، جشن تکلیف سیاسی نیز داریم، گفت: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است و مبنای مردم سالاری دینی است و همه ما وظیفه داریم به‌عنوان قوام بخش و دوام بخش نظام اسلامی این امر مهم را به‌نوعی پیش ببریم که تقویت نظام را در پی داشته باشد.

سرمست خاطرنشان کرد: برگزارکنندگان انتخابات اعم از هیات‌های اجرایی، هیات‌های نظارت و بازرسی، ستاد‌های انتخابات و کاندیدا‌ها یک نقشی را دارند، ولی نقش اصلی از آنِ مردم است که باید با حضور آگاهانه و پرشور و شعور در تعیین سرنوشت خود تعیین کننده باشند.

وی اضافه کرد: این نقش در بین جوانان و رای اولی‌ها که از سرزندگی و نشاط فوق العاده‌ای برخوردار هستند و برای پیشتاز بودن و پیشگام بودن در تحول‌های مهم سیاسی و اجتماعی، محرک سایر اقشار می‌شوند، به‌مراتب اهمیت بیشتری دارد.

استاندار قم همچنین با تاکید بر اینکه نسل جوان کشور یک نسل آگاه و دارای تحلیل سیاسی است گفت: امیدواریم که حق انتخابی که برای شما ایجاد شده با آگاهی خودتان و با تشویق دیگران برای مشارکت در انتخابات به‌منصه ظهور برسانید.

استاندار قم در ادامه بی‌طرفی مسئولان دولتی در انتخابات در پیش رو را مورد توجه قرار داد و گفت: تمام مسئولان دولتی مکلف هستند که بی‌طرفی را در تمامی جهات رعایت کنند.

وی افزود: آنچه که ما به‌شما می‌گوییم تاکید بر جلب مشارکت حداکثری است و مصداق و عنوان به‌هیچ وجه در برنامه‌های ما موضوعیت ندارد، فرض ما بر این است که فرزندان ما به‌خصوص جوانان از آگاهی و حق انتخاب بالایی برخوردار هستند و خودشان به‌قدرت تشخیص رسیدند و می‌توانند تشخیص دهند و نتیجه انتخابات اساسا برای برگزار کنندگان انتخابات فرقی ندارد و بیش از همه مکلف به‌انجام وظیفه‌ای هستیم که مشارکت هر چه بیشتر مردم را فراهم کند.

سرمست ادامه داد: شما نیز بنا به‌فرمایش رهبر معظم انقلاب باید دوستان و همسالان خود را تشویق کنید که در انتخابات شرکت کنند و اینکه به‌چه کسی رای بدهند موضوع بحث جلسه ما نیست و همه باید از حق انتخاب خودتان با آگاهی استفاده کنید.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار