به روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۵
حضور حداکثری، اقتدار ملی/ حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی:
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: انتخابات به امنیت ملی و اقتدار نظام گره خورده و عجین شده و می‌تواند سرآغاز تحولی بزرگ باشد.
کد خبر: ۴۶۰۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴ - 03June 2021

انتخابات با امنیت ملی و اقتدار نظام گره خورده استبه گزارش دفاع‌پرس از قم، حجت‌الاسلام «عبدالله حاجی صادقی» نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در جمع حوزویان و دانشگاهیان قم اظهار داشت: در نظام اسلامی اصالت در انتخابات بر بصیرت مردم است و صرف تبلیغات و فضاسازی‌ها نباید بر اصل بصیرت در انتخاب فرد اصلح تاثیر بگذارد.

وی ادامه داد: در دموکراسی غربی، مهندسی انتخابات وابسته به تبلیغات و خواسته‌های نظام سرمایه داری است و امروز در انتخابات آمریکا منافع اقتصادی دو حزب قالب مردم را پای صندوق‌های رای می‌کشد.

حاجی‌صادقی افزود: بسیاری از فضاسازی‌های تبلیغاتی صادقانه و درست نیست و افرادی که از تقوای لازم برخودار نباشند در این فضا‌ها سوار شده و آشکارا دروغ گفته و وعده‌های غیرقابل عمل می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: باید سطح بصیرتی مردم در حدی افزایش یابد که مردم تحت تاثیر فضاسازی‌های ایام انتخابات قرار نگیرند و در زیر پرچم هر تبلیغی سینه نزنند.

حاجی‌صادقی گفت: این انتخابات از جنبه امنیت ملی، اقتدار و بسترسازی تحولات عظیم برای بهبود بی اعتمادی ها، دلسردی‌ها و مشکلات اهمیت بسیاری دارد و از طرف دیگر می‌تواند با کاهش مشارکت، موجبات سو استفاده جبهه استکبار تبدیل شود.

وی یادآور شد: دشمن تلاش دارد ذائقه فرهنگی مردم را تغییر دهد تا با سرگرم کردن آن‌ها به امور دنیوی آن‌ها را از سنگر و آرمان‌های اصیل انقلاب دور نگه دارد در حالی که سوخت رسان اصلی کشور مردم هستند و بدون آن‌ها نمی‌توان کاری را در کشور به پیش برد.

حاجی‌صادقی گفت: مردم به دلیل مشکلات و به ویژه تبعیض‌ها ناراضی و دلگیر هستند و به همین دلیل شورای نگهبان امسال بدون مصلحت اندیشی به احراز صلاحیت‌ها دست زده است.

این مسئول افزود: عده‌ای که پیش از این شورای نگهبان را به دلیل برخی احراز صلاحیت‌ها مورد نقد قرار می‌دادند در انتخابات پیش رو این نهاد را به خاطر کنار گذاشتن مصلحت اندیشی و پایبندی کامل به موازین و قوانین شرعی مورد هجمه و انتقاد قرار می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در عراق نیز نظام سیاسی آن‌ها بعد از یک دوره کوتاه تمایل به آمریکا به سمت ایران متمایل شده اند و امروز انقلاب اسلامی در اوج اقتدار خود است و دشمن به درستی فهمیده که انقلاب پاسخ متقابلی به ماجراجویی‌هایی آن‌ها در دریا، هوا، صنعت موشکی وغیره وارد خواهد کرد.

حاجی‌صادقی اضافه کرد: انقلاب اسلامی از نظر بعد بین المللی در بهترین شرایط قرار دارد و تنها نگرانی ما مشکل و وضعیت مدیریت در داخل کشور است و برخی از مدیران عملا نمی‌خواهند کاری برای مردم و کشور انجام دهند و مشکل فراتر از ندانستن مدیران به اصول و ضوابط مدیریتی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز داشت: علت بی انگیزگی مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای عملکرد ضعیف دولتمردان است، ولی آن‌ها با تبلیغات ناجوانمردانه می‌خواهند کاهش مشارکت را به پای حوزه‌های علمیه، انقلاب، شورای نگهبان و دین بنویسند.

حاجی‌صادقی افزود: راه عبور از مشکلات کنونی قهر کردن با صندوق‌های رای نیست بلکه راهکار عبور از معضلات و نارضایتی‌های کنونی حضور پرشور مردم برای بسترسازی برای تحولات بزرگ در کشور است.

وی تاکید کرد: دولتمردان امروز در جایگاهی نیستید که بخواهند سایرین را در عدم مشارکت متهم کنند چرا که مردم از این افراد بری هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در منطق اسلام انتخاب آزاد است، اما مومن در قبال انتخاب خود در چهارچوب اسلام مسئول است و باید بتواند نسبت به رایی که می‌دهد پاسخ بدهد.

این مسئول افزود: کسانی امروز از یاس و ناامیدی سخن می‌گویند که علم، توانایی و روحیه تحول ندارند؛ ایجاد تحول در کشور مرد میدان می‌خواهد و نمی‌شود با وعده‌های تبلیغاتی غیر عملیاتی و بازی با احساسات مردم آن‌ها را پای صندوق‌های رای کشید.

حاجی‌صادقی اضافه کرد: تحول یعنی سرمایه‌های خفته نظام را زنده کنیم و برای اجرای عدالت نسخه و برنامه عملیاتی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: کشور به رییس جمهور و دولتی نیاز دارد که استکبارستیز، ظلم ستیز و در امتداد ولایت باشد و خود را سرباز ولایت بداند.

وی تصریح کرد: عده‌ای از جناحی، برای تبلیغات ۱۰ روز آخر انتخابات با پشتوانه سرمایه مادی و شیوه‌های تبلیغی غربی برای سوار شدن بر موج احساسات مردم برنامه جدی دارند.

حاجی‌صادقی با اشاره به فرازی از سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد افکار دشمن و عظیم و نامتجانس بودن آن ادامه داد: دشمن بنا دارد که جلوی ماندگاری انقلاب اسلامی را بگیرد که جبهه انقلاب در تقابل با آن با تنوع، انگیزه، ابتکار و برنامه هدایت‌شده باید حرکت کند.

این مسئول با تاکید بر اهمیت موضوع بصیرت افزایی گفت:از مهمترین ماموریت‌های سپاه بصیرت افزایی و روشنگری است که این ماموریت به عهده همه رده‌ها به ویژه معاونت سیاسی سپاه است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با توجه به اهمیت فضای مجازی متذکر شد: در این فضا ظرفیت مناسبی است که می‌توان از آن استفاده کرد و به روشنگری و بصیرت افزایی پرداخت.

وی گفت: امروز انتخابات به امنیت ملی، ماندگاری انقلاب و همچنین اقتدار نظام گره خورده است و می‌تواند سرآغاز تحول باشد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار