به روز شده در: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴
کتاب اسنادی «کمک‌های مردمی ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ جهاد خوزستان» امروز در اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان رونمایی شد.
کد خبر: ۴۵۸۸۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹ - 26May 2021

رونمایی از کتاب اسنادی «کمک های مردمی جبهه و جنگ جهاد» در خوزستانبه گزارش خبرنگار دفاع‎‌پرس از اهواز، کتاب اسنادی «کمک های مردمی ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ جهاد خوزستان» امروز در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان رونمایی شد.

سردار «عباس یوسفی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در این مراسم اظهار داشت: مردم استان خوزستان از روزهای آغازین تهاجم ارتش بعث عراق همگام با حماسه های مقاومت و پایداری رزمندگان، کمک های مالی و مادی خویش را به جبهه‌های جنگ نیز تقدیم کردند.

وی افزود: از جمله نهادهایی که در این زمینه فعالیت چشمگیری داشته است ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ جهاد سازندگی بود. این ستاد زیر نظر جهاد سازندگی استان خوزستان به جمع آوری و سازمان دهی جذب کمک های نقدی و غیر نقدی مردم در سراسر استان و هدایت و توزیع آن در جبهه های جنگ می پرداخت.

سردار یوسفی گفت: اثر فوق در دو بخش به معرفی کمک‌های مردمی استان خوزستان در دوران دفاع مقدس پرداخته است. در بخش نخست ابتدا چگونگی تشکیل ستاد پشتیبانی جبهه و جنگ جهاد خوزستان و اهداف آن آمده است سپس با بهره گیری از مطالعات اسنادی و بازخوانی اسناد مکتوب، چگونگی جمع آوری هدایای مردمی، انواع کمک های مردمی از جمله هدایای نقدی و غیر نقدی، روش گردآوری و توزیع آنها نیز مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

«فاضل بنی اسد» مسئول اسناد اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان با تاکید بر اینکه باید تمام ابعاد و زوایای مربوط به کمک های مردمی در استان خوزستان تبیین شوند، بیان داشت: در بخش دوم کتاب، اسناد مربوط به این کمک های مردمی بازنویسی و در معرض دید مخاطبین قرار گرفته است. این اسناد مربوط به سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۴ می‌باشند که توسط جهاد سازندگی در آن زمان تولید شده و در سال‌های گذشته با همت برخی از پیشکسوتان جهاد استان جمع‌آوری و اسکن شده‌اند.

وی ادامه داد: این مجموعه در قالب یک هزار برگ سند در حال حاضر در آرشیو مرکز اسناد دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس موجود می باشند. البته یادآوری می شود که اسناد مربوط به سال‌های ۶۵ تا پایان جنگ نیز در مجلد دیگری چاپ و منتشر خواهد شد.

کتاب «کمک های مردمی ستاد پشتیبانی جببهه و جنگ جهاد خوزستان»، توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان و به اهتمام مدیریت اسناد و پژوهش در ابتدای سال ۱۴۰۰ به زیور چاپ آراسته شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار