به روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۲
فتح خرمشهر، فتح خون/
اولین نشست اندیشه ورز بانوان انقلابی خوزستان به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان برگزار شد.
کد خبر: ۴۵۸۵۵۵
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶ - 25May 2021

برگزاری نشست اندیشه ورز بانوان انقلابی خوزستان به مناسبت سوم خردادبه گزارش خبرنگار دفاع‎‌پرس از اهواز، اولین نشست اندیشه‌ورز بانوان انقلابی خوزستان به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان برگزار شد.

در ابتدای این برنامه که توسط مرکز فرهنگی دفاع مقدس اهواز برگزار شد، «بانو نجارزاده» از پیشکسوتان دفاع مقدس به خاطرات حضور خود در دفاع از خرمشهر به عنوان امدادگر و مسئول انبار مهمات اشاره کردند و نقش بانوان در ابعاد مختلف دوران دفاع مقدس را بی نظیر دانستند. نقشی که کمتر از سوی بانوان تاثیرگذار در رخدادهای جنگ بیان شده است.

در ادامه «بانو محمدپور» در مورد نقش زنان در دفاع مقدس و الگو سازی مناسب برای نسل جوان صحبت کردند و اشاره داشتند به این موضوع که باید دفاع مقدس و حضور زنان به صورت روشن و واقعی نسل به نسل انتقال پیدا کند.

در پایان این نشست، سردار «عباس یوسفی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در مورد عملیات بیت المقدس و آزادی خرمشهر و حماسه سوم خرداد خاطرات و مطالب ارزشمندی بیان داشت و اشاره کرد؛ خرمشهر کاملا در آستانه سقوط بود و اگر دلاورمردان و شیر زنانی همچون شما که آن همه حماسه را خلق و لمس کردید، نبودید و کمر همت را نمی بستند و اگر امدادهای غیبی خدا نبود ما الان خرمشهر و حماسه سوم خرداد را نداشتیم.

وی متذکر شد: باید همچون زمان جنگ، با ایمان به خدا تمام تلاش و همت خود را در راستای پیشرفت و آبادانی کشور و به خصوص شهرهای خرمشهر و آبادان به کاربگیریم تا شرمنده ایثار این مردم نشویم.

در انتهای این نشست که در بستر فضای مجازی نیز در دسترس همه بانوان خوزستان و کشور قرار گرفته بود، از بانو نجارزاده پیشکسوت دفاع مقدس خرمشهری با تقدیم هدیه و لوح سپاس، تقدیر شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار