به روز شده در: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
مدیرکل بنیاد شهید استان لرستان تاکید کرد؛
زرین‌جویی گفت: شناخت، تشریح و تبیین ابعاد مختلف این عملیات و ظرافت‌های این دو حماسه‌ی عظیم مردمی، رسالت و مسئولیتی است بر دوش همه‌ حافظان فرهنگ و ایثار و شهادت.
کد خبر: ۴۵۸۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۳ - 23May 2021

لزوم تشریح و تبیین ابعاد مختلف عملیات حاج عمرانبه گزارش دفاع‌پرس از خرم آباد،  «محمود زرین جویی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان امروز (یکشنبه) در آیین گرامیداشت عملیات حاج عمران و آزاد سازی خرمشهر که در گلزار شهدای استان لرستان برگزار شد، اظهار داشت: بی شک حماسه جاویدان آزادسازی خرمشهر و عملیات پیروزمندانه حاج عمران برای همیشه تاریخ همچون نگینی در دوران دفاع مقدس خواهد درخشید.

وی ادامه داد: شناخت، تشریح و تبیین ابعاد مختلف این عملیات و ظرافت های این دو حماسه عظیم مردمی، رسالت و مسئولیتی است که بر دوش همه ی حافظان فرهنگ و ایثار و شهادت است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان بیان داشت: نقش شهیدان، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و همه ایثارگران و خانواده معظم آنان در شکل گیری حماسه های بزرگی همچون عملیات حاج عمران بسیار حیاتی و تاثیرگذار است و باید این نقش را در اذهان عمومی برجسته و مانع از فراموشی آن شد.

وی با اشاره به سوم خرداد روز ملی ایثار مقاومت گفت: پیشنهاد نام گذاری سوم خرداد توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه شد و از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید تا این روز به عنوان روز ملی ایثار مقاومت نامگذاری شود. در این روز برنامه های متنوعی برای پاسداشت آزادسازی خرمشهر به انجام می رسد که از این جمله می توان به برگزاری سیزده کنگره ملی در این زمینه اشاره کرد.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در سال جاری محوریت برنامه های این روز در چهاردهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران و پاسداشت رشادت های جانفشانی های صورت گرفته در عملیات بیت المقدس است. نیروهایی که در این عملیات حضور داشتند با بینشی عمیق راه انقلاب سرخ عاشورای حسینی را پیمودند تا مسیر پیروزی جبهه حق علیه کفر هموار گردد.

وی ادامه داد: تجلیل و تکریم از مقام شامخ این عزیزان و خانواده های معظم آنان امری ضروری است و برگزاری چنین مراسمات و یادواره هایی فرصت مغتنمی است برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت. بر طبق فرموده رهبر معظم انقلاب زنده نگاه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

محمود زرین جویی در ادامه این یادواره با اشاره به نقش رزمندگان لرستانی در عملیات حاج عمران گفت: در این عملیات غرور انگیز لشکر پنجاه و هفت حضرت ابوالفضل لرستان در منطقه ی حاج عمران حضور داشت. لشکری از جوانان غیور لرستانی که آمده بودند تا هستی خود را فدای اسلام و ایران عزیز کنند . حماسه فرزندان لرستانی تا ابد در تاریخ جاودانه است.

وی گفت: رزمندگان لرستانی با تقدیم بیش از سیصد شهید و قریب به یک هزار جانباز و شهدای والامقام در عملیات غرورآفرین حاج عمران و بیش از صد و نود شهید و هفتاد جانباز و آزاده ی سر افراز در عملیات افتخار آفرین بیت المقدس نام خود را در تاریخ ماندگار کردند. جای جای لرستان سرشار از عطر این شهیدان بالامقام است. مردم دیار سرافراز لرستان در طی هشت سال دفاع مقدس بارها و بارها رشادت های خود را در دفاع از ایران اسلامی به اثبات رساندند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها