به روز شده در: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان:
سرهنگ رشیدی گفت: از نماینده، ولی فقیه در لرستان، فرماندهان، مسئولین، هنر مندان، نویسند گان، اصحاب رسانه و ... می‌خواهیم که با وحدت و همدلی تلاش کنند دوم خرداد بعنوان روز مقاومت مردم لرستان ثبت شود.
کد خبر: ۴۵۸۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲ - 23May 2021

دوم خرداد؛ به نام روز مقاومت لرستان ثبت شود

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» در آیین گرامیداشت عملیات‌های حاج عمران و بیت المقدس با اشاره به نقش موثر و مهم رزمندگان لرستانی در دفاع مقدس اظهار داشت: برخی از استان‌ها یک روز را به عنوان روز ملی خودشان ثبت کرده اند؛  استان کرمانشاه روز عملیات مرصاد، استان و خوزستان سالروز بمباران شهرستان دزفول را به عنوان روز مقاومت، ثبت کرده اند.

وی  افزود: استان لرستان با لشکر همیشه پیروز 84 ، لشکر 57 و  گروه 411 مهندسی بروجرد، تیپ‌های حنین و بدر و ... و تقدیم شش هزار و 300 شهید، در دوران دفاع مقدس و آمار بالای رزمندگان، جانبازان و آزادگان  نقش مهمی در  موفقیت های به دست آمده آن دوران داشته است  ولی  ما تا به امروز روزی به عنوان روز مقاومت لرستان  ثبت نشده است.

 رشیدی افزود: از نماینده ولی فقیه در لرستان، فرماندهان، مسئولین، هنر مندان، نویسند گان، اصحاب رسانه و ... می خواهیم که با وحدت و همدلی تلاش کنند  دوم خرداد که سالروز عملیات حاج عمران است و در این عملیات لرستان 300 شهید را تقدیم کرده است بعنوان روز مقاومت مردم لرستان ثبت شود.

 مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه ما لرها هیچ درخواستی تا به امروز از دولت نداشتیم، خاطر نشان کرد: توقع داریم مسئولین  کشوری نیز با نامگذاری روز دوم خردا به نام مقاومت لرستان موافقت کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها