به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
سردار مولایی:
سردار «مولایی» گفت: تمدن‌سازی بدون دانش بی‌فایده است و دانش بدون ابزار ممکن نیست بنابراین لازم است برای دستیابی به یک ابزار صحیح تمام تلاش خود را به کار گیریم.
کد خبر: ۴۵۶۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸ - 16May 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کرج، سردار سرتیپ دوم پاسدار «سید یوسف مولایی» فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز ظهر امروز در دومین جلسه قرارگاه جهادگران مدرسه ساز استان البرز که در سالن جلسات اداره‌کل نوسازی مدارس استان برگزار شد، با اشاره به مشکلات موجود در حوزه‌های آموزشی و خدماتی در استان گفت: هر ساله حدود 90 تا 100 هزار نفر به جمعیت البرز اضافه می‌شوند که حدود 30 درصد این جمعیت را دانش آموزان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: ورود سالانه 12 هزار نفر دانش آموز به استان البرز نیازمند افزایش تعداد کلاس‌های درس است که عدم وجود زیرساخت‌های لازم بدین منظور، موجب بهم‌ریختگی ساختار می‌شود. در صورت ورود به رفع مشکلات این حوزه، هر میزان فعالیتی که انجام شود باز هم جوابگوی نیازهای گذشته نیست؛ حال و آینده که جای خود دارد.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به اینکه تأمین نیازهای اولیه در حوزه آموزش حق مردم است، عنوان کرد: قانونی به منظور منع ورود مهاجران به شهرها وجود ندارد بنابراین نمی‌توان از مهاجرت افراد و اتباع جلوگیری کرد بلکه این دیدگاه وجود دارد که با ورود مهاجران به شهرها، باید خدمات‌رسانی‌های لازم به آن‌ها صورت گیرد.

سردار مولایی با بیان اینکه آسیب‌های مهاجرت‌های بی‌رویه متوجه همه ما می‌شود، به هدف‌گذاری و افق دید رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و تأکید کرد: تمدن‌سازی بدون دانش بی‌فایده است و دانش بدون ابزار نیز ممکن نیست بنابراین لازم است برای دستیابی به یک ابزار صحیح تمام تلاش خود را به‌کار گیریم تا بتوانیم گامی مؤثر در زمینه تمدن‌سازی برداریم.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با تأکید بر افزایش سرانه آموزشی به ویژه در این استان و همچنین اهمیت نوسازی و تجهیز مدارس عنوان کرد: فعالیت مبتنی بر دانش نیازمند زمینه و بستر مناسب و شرایط مطلوب است به همین دلیل سپاه در این حوزه وارد عمل می‌شود تا به بهبود شرایط موجود کمک کند زیرا دستیابی به یک سرانه استاندارد در تمام حوزه‌ها حق همه مردم است.

در پایان این نشست از تابلوی قرارگاه جهادگران مدرسه ساز استان البرز نیز رونمایی شد.

تمدن‌سازی بدون دانش بی‌فایده است

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها