به روز شده در: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۰
رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع خبر داد؛
نوری با اشاره به آمادگی کامل وزارت دفاع برای کمک به اطفاء حریق هوایی جنگل های کشور، از اعزام سه فروند بالگرد برای کمک به اطفای حریق جنگل‌های زاگرس خبر داد.
کد خبر: ۴۵۶۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶ - 16May 2021

اعزام ۳ فروند بالگرد‌ برای اطفا حریق جنگل‌های زاگرسبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، خلبان «محمدمهدی نوری آل آقا» رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به آغاز آتش‌سوزی‌های مناطق زاگرسی در سال جاری اظهار داشت: در طی چند هفته گذشته با افزایش دما و گرم شدن هوا آتش‌سوزی‌های وسیعی در استان‌های زاگرسی از جمله استان فارس را شاهد بودیم به‌طوری که هر روز یک یا چند منطقه درگیر حریق بودند.

وی ادامه داد: چند روز گذشته آتش‌سوزی گسترده‌ای در مرز استان فارس با کهگیلویه و بویراحمد -منطقه رستم و در یاسوج -منطقه شادگان و شاه‌ بهرام شهرستان باشت به وقوع پیوست که پس از شروع آتش‌سوزی همه نیرو‌های دولتی و مردمی برای اطفای حریق بسیج شدند.

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع افزود: با توجه به وسعت آتش‌سوزی‌ها و صعب‌العبور بودن مناطق دچار حریق، مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع پس از هماهنگی و برابر درخواست سازمان جنگل‌ها و مدیریت بحران کشور سه فروند بالگرد را به مناطق درگیر آتش اعزام کرد.

نوری با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در ستاد بحران وزارت دفاع گفت: پیشتر پیش‌بینی‌های خشکسالی‌های سال جاری در این جلسات مطرح و برابر دستور وزیر دفاع، آمادگی این مرکز در سال جاری برای کمک به اطفای حریق هوایی در سطح کشور افزایش داده شده بود.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها