به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۴
رئیس پلیس فتا ناجا خبر داد؛
سردار مجید از شناسایی و دستگیری سرشاخه باند کلاهبرداری با شگرد عضویت در بورس خارجی و دریافت سود با رمز ارز‌ها خبر داد.
کد خبر: ۴۵۵۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱ - 12May 2021

دستگیری کلاهبرداری با شگرد عضویت در بورس خارجیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «وحید مجید» رئیس پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر، اظهار داشت: با توجه به ارجاع تعداد قابل توجهی پرونده از سوی شکات در استان خراسان رضوی مبنی بر سرمایه‌گذاری در ارز خارجی (فارکس) و دریافت سود به شکل رمز ارز، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد مال باختگان طی آشنایی با سرمایه‌گذاری که خود را نماینده یکی از بانک‌های مالزی معرفی کرده بود و با پیشنهاد سرمایه گذاری در بورس خارجی و سپس اعطای سود به صورت رمز ارز آشنا شده بودند و ضمن انتخاب پلن خود از جدول پیشنهادی به صورت هفتگی سود خود را دریافت کرده بودند.

رئیس پلیس فتا ناجا ادامه داد: لذا با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این فرد تاکنون میلیارد‌ها تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده است که مال باختگان پس از مسدود شدن حساب کاربریشان در سایت‌های موصوف و اطمینان از عدم بازگشت سرمایه خود، موضوع را با پلیس فتا در میان گذاشتند.

سردار مجید بیان کرد: با توجه به تلاش کارشناسان پلیس فتا در استان خراسان رضوی سرکرده این باند کلاهبرداری به همراه دوتن از همدستانش در مشهد مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از عملیات فنی و پلیسی متهمان تحت تعقیب، دستگیر و به اداره پلیس انتقال داده شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: سرکرده این باند کلاهبرداری که از وجه شخصیتی موجهی در بین مال باختگان برخوردار بود، توانسته بود مبالغ کلانی را سرمایه گذاری کرده و به دنبال خود، افراد دیگری را نیز تحت عنوان زیر در این مجموعه بیاورد که آن‌ها نیز دچار ضرر و زیان مالی شده بودند.

رئیس پلیس فتا ناجا گفت: در بررسی از اموال رایانه‌ای متهم، تعدادی دستگاه pos جهت ساخت اکانت و شارژ حساب کاربری افراد و فایل‌های صوتی پرزنت یا همان دعوت از افراد مختلف جهت حضور در این نوع سرمایه گذاری به دست آمد.

این مقام انتظامی با اشاره به احتمال دامنه دار بودن کلاهبرداری خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود شهروندان دیگری نیز با این روش گرفتار شده باشند که از مال باختگان احتمالی در سایر نقاط کشور خواهانیم جهت مشخص شدن وضعیتشان، در صورتی که تحت عناوین www.gibank.io و www.f۱.guardiancapitalalag.asia سرمایه‌گذاری کرده‌اند، با در دست داشتن مستندات و شکوائیه به پلیس فتا محل زندگی خود مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه سایت‌های ذکر شده بدون پشتوانه مالی و جعلی بوده و دائما در حال تغییر نام هستند، افزود: از کاربران فضای سایبری می‌خواهیم قبل از ورود به هرگونه سرمایه گذاری در این حوزه به عواقب آن بیندیشند و هرگز تحت تاثیر تبلیغات متعدد و پیشنهادات اغواکننده که در حوزه سرمایه گذاری پانزی و هرمی و یا عناوینی که توسط افراد یا شرکت‌های معتبر ارائه می‌شود، قرار نگیرند.

سردار مجید خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از به روز‌ترین اخبار و حوادث و آموزش‌های پیشگیرانه در حوزه فضای سایبری مطلع شوند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها