به روز شده در: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان:
سرهنگ رشیدی گفت: لرستانی‌ها با داشتن روحیه دینی و حماسی، سبقه درخشانی در ظلم‌ستیزی و مبارزات انقلابی دارند که لازم است نقش این مردم در مبارزات انقلابی و دفاع مقدس با همکاری و مشارکت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نوشته شود.
کد خبر: ۴۵۵۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳ - 10May 2021

نقش مردم لرستان در مبارزات انقلابی و دفاع مقدس نوشته شودبه گزارش خبرنگار  دفاع‌پرس از خرم آباد، سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در دیدار با «سید امین قاسمی» مدیرکل میراث فرهنگی و سازمان گردشگری لرستان، اظهار داشت: در بحث موزه‌های مردم شناسی و دفاع مقدس استان باید یک همگرایی و وحدت رویه‌ای وجود داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم تبلیغات در خصوص معرفی موزه‌ها، افزود: سازمان گردشگری استان بروشور‌های تبلیغی در خصوص معرفی جاذبه‌های گردشگری استان چاپ و منتشر می‌کند که با توجه به اهمیت موزه دفاع مقدس از این پس قسمتی از این برشور‌ها را نیز به مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان اختصاص دهند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با تاکید بر اینکه کسانی که قصد بازدید از باغ موزه دفاع مقدس را دارند بایستی مسیر حرکت به سمت این مکان فرهنگی را بدانند، گفت: همانطور که در ابتدای ورودی استان تابلو‌های کیلومتر شمار برای مرکز استان نصب شده، از همان جا نیز تابلو‌های کیلومتر شمار برای نشان دادن فاصله تا باغ وزه دفاع مقدس نصب شود.

رشیدی با تاکید بر لزوم نصب تابلو برای معرفی مداخل دفاع مقدسی، تصریح کرد: سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان با همان سبک و سیاقی که خودشان برای معرفی جاذبه‎هایی گردشگری استان تابلو‌هایی نصب می‌کنند، تعدادی تابلو برای معرفی مداخل دفاع مقدس نصب کنند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن برگزاری کنگره شش هزار و ۳۰۰ شهید استان لرستان، خاطر نشان کرد: در مراسمی بطور مشترک از لوگوی کنگره شش هزار و ۳۰۰ شهید استان، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و لوگوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به اهمیت چاپ و نشر کتاب، افزود: لرستانی‌ها با داشتن روحیه دینی و حماسی، سبقه درخشانی در ظلم ستیزی و مبارزات انقلابی دارند که لازم است نقش این مردم در مبارزات انقلابی و دفاع مقدس با همکاری و مشارکت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نوشته شود.

رشیدی عنوان کرد: در ورودی موزه مردم شناسی یک نرم افزاری نصب شود که دفاع مقدس را در چند دقیقه، با زبان‌های مختلف به توریست‌ها و بازدید کنند‌ها معرفی کند.

وی با بیان اینکه موزه دفاع مقدس در تقابل با موزه مردم شناسی نیست و تکمیل کننده هم هستند، گفت: باید سعی کنیم اگر توریستی از موزه دفاع مقدس دیدن کرد، آن را ارجاع دهیم به موزه مردم شناسی و اگر از موزه مردم شناسی دیدن کرد، ارجاع داده شود به موزه دفاع مقدس.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار