به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۵
نامه خانواده شهدای مدافع حرم به ظریف:
جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم در نامه‌ای به وزیر خارجه تصریح کردند: اگر مجاهدت‌های بی‌وقفه سردار دلها که همراه با تیزهوشی و دشمن‌شناسی منحصر به فرد ایشان صورت گرفت، نبود ایران اسلامی دست برتری در منطقه نداشت که دشمنان این کشور حاضر به مذاکره با جنابعالی شوند.
کد خبر: ۴۵۴۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۱ - 01May 2021

نامه خانواده شهدای مدافع حرم به ظریف: مجاهدت‌های حاج قاسم نبود، کسی حاضر به مذاکره با شما نمی‌شدبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم در نامه‌ای به محمّدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، از وی بابت اظهارتش در یک فایل صوتی انتقاد کردند و خواستار عذرخواهی شدند.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

«بسم رب الشهداء و الصدقین

فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ عَلَى الْقَاعِدِینَ دَرَجَةً وَکُلًّا وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنَى وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَى الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا

خدا کسانی را که با اموال و جان هایشان جهاد می‌کنند به مقام و مرتبه‌ای بزرگ بر خانه نشینان برتری بخشیده است و هر یک را وعده پاداش نیک داده و جهادکنندگان را بر خانه نشینانِ [بی عُذر]به پاداشی بزرگ برتری داده است

سوره مبارکه نساء آیه شریفه ۹۵

جناب آقای دکتر ظریف

وزیرخارجه محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام

با عنایت به فایل منتشر شده از جنابعالی در خصوص سیدالشهدای محور مقاومت شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی عزیز، جهت ثبت در حافظه تاریخ و به جهت جلوگیری از تحریف خط مقاومت و منافع عظیم کسب شده برای ایران اسلامی توسط این شهید عزیز و فارغ از هرگونه تمایل به جناح‌های سیاسی موجود در کشور نکاتی به سمع جنابعالی و هموطنان گرامی عرض می‌نماییم امید است که مورد توجه شما قرار بگیرد.

نکته اول:

چهره‌ای که جنابعالی از شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی در فایل منتشره ترسیم نمودید به گواه خیل عظیم تشییع کنندگان و دوستداران بیشمار ایشان در جای جای این کره خاکی با واقعیت منطبق نبوده و نیست. حال این سوال مطرح میشود چرا این سخنان پر از ابهام باید زمانی بیان شود که ایشان در قید حیات دنیوی نبوده و به جهت ظاهری قادر به دفاع از خود در قبال سخنان شما نمی‌باشند، عنوان شود؟ آیا این رسم انصاف و اخلاق می‌باشد؟ جناب آقای ظریف سخنان منشر شده به قدری غیرمنصفانه بود که با عرایض شما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ نیز کاملا در تضاد بود.

نکته دوم:

ادعا کردید به جهت تصمیمات منطقه‌ای حاج قاسم سلیمانی، دیپلماسی را در سطح منطقه نتوانستید بصورتی که دلخواهتان بوده است جاری کنید و سیاست‌های منطقه‌ای ایشان باعث از بین رفتن برجام شده است. جناب آقای ظریف جنابعالی دیرزمانی است که در دوران‌های مختلف در حال مذاکره با اروپا و آمریکا می‌باشید و این مذاکرات منحصر به مسئولیت هشت ساله شما در دولت تدبیر نمیباشد که به اعتراف خودتان و به قضاوت مردم ایران اسلامی موفقیت چندانی جز برجام نافرجام نیز کسب نکردید و در دوران‌های قبلی نیز دستاورد ملموسی برای مردم ایران کسب نکردید، لکن نه به دلیلی که شما ناجوانمردانه آن را به تصمیمات شهید عزیز مرتبط کرده و بیان نمودید بلکه به دلائل دیگری که مجال بررسی آن در این مرقومه نمیگنجد و قضاوت آن را به عهده مردم فهیم وقدرشناسمان میسپاریم.

اما سوال اینجاست چرا این ناتوانی در کسب نتیجه مطلوب را به چند سال اخیر جنگ سوریه گره زده و دلیل ناتوانی خود را به دیگرانی هچون سردار دل‌ها نسبت میدهید؟ صراحتا بیان می‌نماییم که جنابعالی از ابتدای مذاکرات در دوران‌های مختلف در کسب نتیجه مطلوب ناتوان بوده اید، اما هربار با بهانه‌های مختلف این عدم توفیق را به دیگرانی غیر از خودتان نسبت میدهید. آیا شایسته نیست دلیل تمام این شکست‌ها را در اعتماد بی اساس به دشمنان قسم خورده ایران اسلامی در وجود خودتان جستجو کنید.

نکته سوم:

جناب آقای ظریف باید به عرض شما برسانیم اگر مجاهدت‌های بی وقفه سردار دل‌ها که همراه با تیزهوشی و دشمن شناسی منحصر به فرد ایشان صورت گرفت، نبود ایران اسلامی دست برتری در منطقه نداشت که دشمنان این کشور حاضر به مذاکره با جنابعالی به عنوان نماینده دولت قانونی ایران سرفراز شوند. در حقیقت اگر جنابعالی را برای مذاکره به رسمیت شناختند بخاطر قدرتی بود که به وسیله رشادت‌های بی نظیر سردار سلیمانی برای شما فراهم شد چرا که هیچ کشوری حاضر به مذاکره با دیپلمات یک کشور مغلوب و شکست خورده نمیباشد و شانی برای نماینده یک کشور مغلوب برایشان متصور نیست، اما متاسفانه این حقیقت کاملا برخلاف واقعیت در سخنان شما جاری و منعکس شده است، اما دریغ از انصاف و مروت در کلامتان

نکته چهارم:

درخصوص دیدار سردار بزرگ مقاومت با آقای پوتین مطالبی را گفتید که با گفته‌های دیگرانی که در جریان این دیدار بودند کاملا متفاوت است و حتی مطالب خودتان نیز با هم در تناقض می‌باشد. به عنوان مثال عنوان کردید که از وزیر خارجه فعلی سوریه سوال کردید در تیرماه سال ۹۴ نظام سوریه از بحران عبور کرده است که ایشان پاسخ دادند بله، حال این سوال مطرح میشود اگر کشور سوریه دچار بحران نبود چرا آقای پوتین قریب به یک سال بعد به این نتیجه میرسد که باید در خاک سوریه مداخله نظامی داشته باشد؟ حال صرف نظر از این تناقض‌ها سوالی مطرح می‌شود و آن اینکه قصد و نیت جنابتان از بیهوده انگاری و بی ارزش نشان دادن دیدار موثر حاج قاسم سلیمانی و آقای پوتین چه بوده است؟ آیا نفی ثمرات این دیدار برای شما آورده‌ای دارد که آن را کتمان می‌کنید؟

وَجَحَدُوا بِهَا وَاسْتَیْقَنَتْهَا أَنْفُسُهُمْ ظُلْمًا وَعُلُوًّا ۚ فَانْظُرْ کَیْفَ کَانَ عَاقِبَةُ الْمُفْسِدِینَ

و آن‌ها را در حالی که باطنشان به الهی بودن آن اتفاق یقین داشت، ستمکارانه و برتری جویانه انکار کردند. پس با تأمل بنگر که سرانجام مفسدان چگونه بود؟!

نکته پنجم:

از سر دلسوزی و خیرخواهی به اطلاع شما می‌رسانیم با بیان اینگونه سخنان که کاملا یک طرفه و بدون سنجش صحت و سقم آن، از جانب معتمدان و مطلعان نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است نه از محبوبیت سردار دل‌ها در قلوب مردم کم می‌کند نه سرپوش مناسبی برای عدم توفیقات شما مهیا مینماید در نتیجه راه مناسب برای کسب محبوبیت درس گرفتن از راه و رسم مردانگی سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی می‌باشد که مردم داری واقعی را در عمل به منصه ظهور رسانید.

إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا

قطعاً کسانی که ایمان آورده و کار‌های شایسته انجام داده اند، به زودی خدای رحمان محبت آنان را در دل‌ها قرار خواهد داد.

هرچند که مورد کتمان ذهنی و عبرات غیر منصفانه جنابعالی قرار بگیرد.

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ

می‌خواهند نور خدا را با دهان هایشان خاموش کنند در حالی که خدا کامل کننده نور خود است.

در پایان ضمن محکوم کردن سخنان غیر منصفانه و غیر اخلاقی منتشره، جنابعالی را به عذرخواهی و پرهیز از تکراراینگونه سخنان، که تداعی کننده تحریف عملکرد آن مرد میدان است دعوت مینماییم.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

جمعی از خانواد‌های شهدای مدافع حرم

برادر شهید بلباسی، پدر شهید زارع، همسر شهید مشتاقی، پدر شهید نوریان، همسر شهید خوش محمدی، همسر شهید سلطانی، همسر شهید عشریه، همسر شهید ولایی، همسر شهید رجایی فر، همسر شهید تاش موسی، مادر شهید بواس، پدر شهید عابدینی، همسر شهید اسدی، همسر شهید حیدری، پدر شهید زال نژاد، همسر شهید دارابی، مادر شهید طاهری، مادر شهید رادمهر»

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار