به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۶
یک شرکت رژیم صهیونیستی سهم خود از میدان گازی «تمار» در سواحل سرزمین اشغالی را یه یک شرکت اماراتی واگذار کرد.
کد خبر: ۴۵۳۲۰۷
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸ - 26April 2021

بزرگترین توافق اقتصادی امارات و رژیم صهیونیستی منعقد شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، شرکت «دیلیک» رژیم صهیونیستی در تفاهمنامه‌ای سهم خود از میدانی گازی «تمار» در ساحل بندر حیفا را به شرکت اماراتی «مبادلة للبترول» واگذار کرد.

به نوشته وبگاه عرب۴۸، این شرکت اسرائیلی سهم خود که ۲۲ درصد کل سهام این میدان گازی است را در ازای ۱.۱ میلیارد دلار به اماراتی‌ها واگذار کرده و قرار است تا توافق نهایی در ماه مِی پیش رو امضاء شود.

شرکت مبادله للبترول در ابوظبی قرار دارد و بخشی از شرکت سرمایه‌گذاری ملی امارات است که ارزش آن به ۲۳۰ میلیارد دلار می‌رسد.

شش شرکت اسرائیلی و خارجی در میدان گازی «تمار» سهم دارند که شرکت «نوبل انرژی» (مستقر در تگزاس) با ۳۶ درصد و شرکت «ایسرامکو نیگو» نیز با ۲۸.۷۵ درصد سهامداران اصلی این میدان گازی هستند.

طبق برآورد‌ها حجم ذخیره این میدان گازی پس از ۶۹.۳ میلیارد مترمکعب برداشت، نزدیک به ۳۰۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی و ۱۴ میلیون بشکه معیانات گازی است.

به نوشته روزنامه اسرائیلی «مارکر» این یادداشت تفاهم بزرگترین توافق تجاری میان تل آویو و ابوظبی پس از امضای توافق سازش در دسامبر سال گذشته میلادی است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها