به روز شده در: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
نیرو‌های امنیتی عربستان سعودی به منزل نماینده بازداشتی حماس در این کشور یورش بردند و ضمن انتقال همسر و عروس وی به یک مرکز امنیتی، از آنها بازجویی کردند.
کد خبر: ۴۵۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵ - 21April 2021

یورش نیرو‌های امنیتی عربستان سعودی به منزل نماینده حماس و بازجویی از همسرشبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، دیدبان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه خبر داد که نیرو‌های دستگاه‌های امنیتی عربستان سعودی به منزل «محمد الخضری» (۸۳ ساله) نماینده بازداشتی حماس در این کشور یورش برده‌اند.

بر اساس این گزارش، نیرو‌های مذکور خانم «وجدان» (۷۰ ساله) همسر محمد الخضری و نیز همسر پسر وی «هانی الخضری» را به یک مرکز امنیتی منتقل کرده‌اند که چند ساعت درآنجا تحت بازداشت بوده‌اند و پس از گرفتن تعهد از این دو مبنی بر عدم صحبت درباره محمد الخضری، آن‌ها را آزاد کرده‌اند.

دیدبان حقوق بشر اروپا ـ مدیترانه افزود، نیرو‌های امنیتی از همسر محمد الخضری بازجویی و منزل وی را تفتیش و از آن عکسبرداری کرده‌اند و همچنین تلفن همراه وی را نیز مصادره کرده‌اند.

این نیرو‌ها به اطلاع همسر الخضری رسانده‌اند که مقامات سعودی از تحرکات کنونی که خواستار آزادی وی هستند، ناراحتند. آن‌ها همچنین تهدید به مجازات و اخراج مابقی افراد خانواده از عربستان سعودی کرده‌اند.

عربستان سعودی در آوریل ۲۰۱۹ بیش از ۶۰ فلسطینی از جمله محمد الخضری و پسرش را به اتهام حمایت و پشتیبانی مالی از حماس بازداشت کردند. محمد الخضری ۸۳ ساله به شدت بیمار است و حماس تاکنون بار‌ها خواستار آزادی وی شده است.

انتهای پیام/ ۱۱۸

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها