به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۱
نماینده ولی فقیه در گیلان:
آیت الله «فلاحتی» با اشاره به تواضع و خستگی ناپذیری سردار حق بین در مجاهدت فی سبیل الله، گفت: نام سردار حق بین همچون شهدای اسلام و انقلاب در آسمان جمهوری اسلامی فروزان است.
کد خبر: ۴۵۲۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵ - 21April 2021

نام سردار حق بین همچون شهدای اسلام و انقلاب در آسمان جمهوری اسلامی فروزان استبه گزارش دفاع‌پرس از رشت، آیت‌الله «رسول فلاحتی» نماینده ولی فقیه در گیلان در مراسم خاکسپاری سردار «محمدعلی حق بین» که صبح امروز در لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان برگزار شد، با اشاره ویژگی‌های این سردار، اظهار داشت: سردار حق بین از روزی که خودش را شناخت چند باور را در خودش ایجاد کرد و همین باور‌ها عامل شکل گیری این مراسم تشییع باشکوه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان شرایط ناشی از بیماری کرونا را مانع حضور حداکثری مردم گیلان در مراسم وداع با سردار حق بین دانست و تصریح کرد: مردم از سرتا سر گیلان به رشت می‌آمدند و در معابر و خیابان‌ها این پیکر مطهر را تشییع می‌کردند تا به جهانیان نشان دهند که هنوز بیدار و اهل بصیرت هستند.

وی با اشاره به مجاهدت‌های سردار حق بین از آغازین روز‌های انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: این فرزند برومند گیلان دریافت که راه خدا و راه پیامبر و راه قرآن راهی نورانی است و هر کسی در این راه قرار گیرد به دریای بی کرانه نور می‌پیوندد. وی بخش عظیمی از ایام عمرش را در دفاع مقدس هشت ساله و مبارزه علیه دشمنان خانمان سوز بعثی گذراند.

وی با اشاره به جایگاه سردار حق بین در میان قوای مسلح در ایام جنگ نابرابر تحمیلی، تاکید کرد: بعد از جنگ نیز که دشمنان داخلی و خارجی از هر سو مرز‌های جغرافیایی کشور را تهدید می‌کردند، شاهد نقش آفرینی سردار حق بین به ویژه در جبهه کردستان بودیم. سردار حق بین سال‌های اخیر را در فراسوی جغرافیای ایران به نبرد بی امان با دشمنان قداره کش اسلام و قرآن پرداخت و سرانجام نشان افتخار را از رهبر انقلاب دریافت کرد.

وی با بیان اینکه سردار حق بین توانست در مسیر تعالیم اسلام و قرآن ایثار و مجاهدت از خودش نشان دهد، خاطرنشان کرد: صفحات تاریخ ما مملو از نام و نشان و قیام و مبارزات میرزا کوچک جنگلی است و این سردار رشید اسلام نیز همچون میرزا کوچک شهادت گونه عروج کرد و در تاریخ انقلاب ماندگار شد؛ بی تردید راه مجاهدت گونه این عزیز نیز الگویی برای نسل معاصر و همه نسل‌های آینده تاریخ این مرز و بوم خواهد بود.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: اجر بی کرانه سردار حق بین به عنوان «مهاجر الی الله» با خداست، زیرا شهادت فقط در میدان نبرد نیست و اگر انسان هجرت مستدام و مستمر داشته باشد، به مقام شهادت خواهد رسید. درجه و مدال چیزی نبود که برای ایشان فخرآفرین باشد، زیرا همواره ایثار و جهاد در راه خدا و مبارزه بی امان علیه مستکبران در سایه الله را عامل ماندگاری می‌دانست.  نام سردار حق بین همچون شهدای اسلام و انقلاب در آسمان جمهوری اسلامی فروزان است.

وی سردار حق بین‌ها را تربیت شده مکتب حاج قاسم سلیمانی دانست و تاکید کرد: سردار حق بین انسانی متعالی و مجاهد بود و درود و سلام بر پدران و مادرانی که اینگونه سرداران و مجاهدانی را تربیت کردند و الگوی جامعه بشری قرار دادند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها