به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۶
صبح امروز صورت گرفت؛
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) حضور یافت.
کد خبر: ۴۵۲۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲ - 21April 2021

حضور رئیس قوه قضاییه در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتشبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه صبح امروز (چهارشنبه) در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) حضور یافت.

بخش‌هایی از آخرین دستاورد‌ها و توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت ویدیو کنفرانسی از نقاط مختلف کشور به رئیس قوه قضائیه ارائه شد.

بخش‌هایی از مهمترین اقدامات و دستاورد‌های ارتش شامل قدرت پهپادی، اشراف اطلاعاتی، خودکفایی، آمادگی‌های عملیاتی و حضور مقتدرانه ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرز‌های زمینی، هوایی، دریایی و آب‌های بین‌المللی است.

در این بازدید امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، در سخنانی با خیر مقدم به رئیس قوه قضاییه، مهمترین راهبرد‌های ارتش در ارتقای اقتدار ملی را تشریح کرد.

وی با برشمردن فراز‌هایی از مهمترین اقدامات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه گذشته اظهار داشت: به‌رغم اعمال شدیدترین تحریم‌های ظالمانه دشمنان، در سایه رهنمود‌های دوراندیشانه فرمانده معظم کل قوا و همت و تلاش بی‌وقفه آحاد کارکنان ولایتمدار ارتش و پشتیبانی و همراهی خانواده بزرگ و نجیب آنان، ارتش جمهوری اسلامی ایران توفیقات و دستاورد‌های بسیار بزرگ و تعیین کننده در زمینه‌های مختلف زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی داشته است.

همچنین امیر سرتیپ حسین ولیوند فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش گزارشی از مهمترین فعالیت‌های نقش‌آفرین و تعیین کننده استادان این دانشگاه در دوران هشت سال دفاع مقدس و رفع نیاز‌های آموزشی نیرو‌های مسلح ارائه کرد.

در این برنامه، فرماندهان نیرو‌های زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش بصورت ویدیوکنفرانس و برخط، بخشی از اقدامات راهبردی، عملیاتی، خودکفایی و آموزشی را ارائه کردند.

همزمان با ارائه گزارش فرمانده نیروی زمینی ارتش، مأموریت‌ها و اقدامات عملیاتی تعدادی از یگان‌های این نیرو از جمله مرکز صنایع خودکفایی «یا علی (ع)» هوانیروز اصفهان، پایگاه هوانیروز شهید وطن‌پور اصفهان و مرکز تولید، بهینه سازی تجهیزات زرهی، توپخانه و الکترونیک شهید زرهرن بصورت ویدیو کنفرانس در ارتباط با رئیس قوه قضاییه ارائه شد.

نیروی پدافند هوایی ارتش نیز ضمن ارائه توانمندی‌های این نیرو در حوزه رصد و کنترل شبانه‌روزی آسمان ایران اسلامی توسط سامانه‌های راداری ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتباط مشابه با پایگاه راداری شهدای سوباشی همدان و مراکز عملیات منطقه‌ای و استقرار سامانه‌های پدافند هوایی برقرار شد.

ارائه بخشی از توانمندی‌‎های پهپادی نیروی هوایی ارتش و ارتباط تصویری با پایگاه‌های هوایی شهید لشگری مهرآباد در بازآماد انواع جنگنده‌ها و هواپیما‌های بزرگ ترابری و شهید بابایی اصفهان با تعدادی از هواپیما‌های جنگنده و همچنین کارخانجات منطقه یکم دریایی بندرعباس و مراکز بهینه‌سازی زیرسطحی‌ها از دیگر برنامه‌های اجرا شده در حضور حجت‌الاسلام رئیسی بود.

ارتباط با فرمانده ناوگروه هفتاد و چهارم اعزامی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد و بین‌المللی شمال اقیانوس هند و ارائه توانمندی‌های ناوبندر مکران یکی دیگر از برنامه‌های انجام شده توسط نیروی دریایی در جریان بازدید رئیس قوه قضاییه از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش بود.

در ادامه حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، با اهدای یک جلد قرآن کریم به ارتش جمهوری اسلامی ایران از ارتش برای کسب سه سال پی در پی رتبه برتر سلامت مالی تجلیل کرد.

امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش نیز با اهدای یک جلد کلام‌الله مجید به رئیس قوه قضائیه از حضور وی در ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد.

همچنین نشان فداکاری اعطایی فرمانده معظم کل قوا به ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط رئیس قوه قضاییه به خانواده شهید سرهنگ مرتضی زرهرن شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.

بازدید از اتاق جنگ دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش و همچنین حضور در کلاس‌های درس این دانشگاه با حضور دانشجویان ایرانی و خارجی، از دیگر برنامه‌های آیت‌الله رئیسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه و امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی در ابتدای ورود به دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش به مقام شامخ شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.

فرزندان شهید مرتضی زرهرن، از شهدای مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با ذکر دلنوشته‌ای به حجت‌الاسلام رئیسی خوشامد گفت.

بنا بر این گزارش، در این برنامه حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ دادرس جانشین فرمانده کل ارتش، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و معاونان آجا و نیرو‌های چهارگانه ارتش با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها