به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۸
حسان دیاب:
نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در جریان سفر به قطر و دیدار با مقامات این کشور نسبت به خطر فروپاشی کشورش در نتیجه بروز بحران‌های فراگیر و حل نشده از جمله عدم موفقیت تشکیل دولت تأکید کرد.
کد خبر: ۴۵۲۰۹۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴ - 20April 2021

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از روسیا الیوم، «حسان دیاب» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در جریان سفر خود به قطر با اشاره به بحران‌های حل نشده پیش روی این کشور از کشور‌های عربی خواست در کنار لبنان بایستند.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در ادامه سخنانش گفت: «لبنان در آستانه فروپاشی است. پس از گذشت ۹ ماه از استعفای دولت، مشکلات مانع تشکیل دوباره کابینه می‌شود».

دیاب ضمن اشاره به ایستادگی قطر در سال ۲۰۰۶ در کنار دولت لبنان و کمک به این کشور در راستای بازسازی مناطق جنگ زده پس از تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی افزود: «به برادران عرب هشدار می‌دهیم که لبنان در خطر جدی قرار گرفته است؛ این کشور دیگر طاقت انتظار ندارد».

دیاب در ادامه بار دیگر بر انتظارات مردم لبنان برای دریافت کمک فوری از سوی کشور‌های عربی تأکید کرد.

نزدیک به یک هفته پیش هم حسان دیاب نسبت به اوضاع پیچیده لبنان در رویارویی با مشکلاتی از جمله عدم تشکیل کابینه دولت و حل بحران اقتصادی ناشی از انفجار بندر بیروت هشدار داد.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان در سخنانی تأکید کرد: «در حال حاضر لبنان از مرحله سخت و خطرناکی عبور می‌کند. باعث تأسف است که بحران تشکیل کابینه جدید لبنان همچنان ادامه دارد و حل و فصل نشده است. فرایند تشکیل دولت جدید با پیچیدگی‌هایی مواجه شده است».

دیاب در ادامه سخنان خود پیرامون تداوم بحران تشکیل دولت جدید افزود: «متأسفانه برخی به اوضاع سیاسی، اقتصادی و معیشتی توجهی ندارند. این مردم هستند که تاوان مناقشات سیاسی را پس می‌دهند».

انتهای پیام/ ۴۶۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار