به روز شده در: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۹
ژنرال صهیونیست:
لانگوتسکی گفت: سامانه گنبد آهنین توان مقابله با موشکها و حفاظت از این رژیم را در مقابل دهها هزار موشکی که از جبهه های مختلف در جنگ آتی شلیک خواهد شد، ندارد.
کد خبر: ۴۵۱۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰ - 18April 2021

گنبد آهنین توان مقابله با حملات موشکی شدید در جنگ آتی را نداردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، یوسی لانگوتسکی ژنرال صهیونیست اظهار داشت: تهدید موشکی تهدیدی واقعی و فاجعه بار برای اسرائیل است و باید راهکاری برای آن اندیشیده شود، زیرا شرایط سخت قبلی نشان داد که سامانه گنبد آهنین کارآیی لازم را ندارد.

وی اعلام کرد: اسرائیل نباید به یک سیستم دفاعی موثر متکی به فناوری موشک رهگیر برای مقابله با تهدیدات موشکی تکیه کند به ویژه که تهدیدات موشکی در جنگ آتی زیان سنگینی به جبهه داخلی و تاسیسات راهبردی وارد می‌کند.

این ژنرال صهیونیست گفت: گنبد آهنین فقط یک پاسخ کوتاه مدت با مقادیر محدود است.

لانگوتسکی با اشاره به اشکالات فراوان گنبد آهنین از ناکارآمد بودن آن در برابر موشک‌هایی با برد کوتاه و نیز موشک‌های بالستیک میان برد و دوربرد خبر داد و اذعان کرد که این سامانه توان رهگیری موشک‌های دقیق را ندارد.

وی در ادامه با اشاره به هزینه هر موشکی که از گنبد آهنین برای رهگیری شلیک می‌شود آن‌را بیش از صد هزار دلار دانست و گفت: احیاناً دو موشک برای رهگیری هر موشک فلسطینی شلیک می‌شود و این نیاز به ذخایر کافی از موشک‌های رهگیر برای گنبد آهنین است.

این ژنرال صهیونیست با اشاره به اینکه تهدیدات موشک زیاد، نیازمند میلیارد‌ها دلار برای تامین موشک‌های رهگیر گنبد آهنین است از عدم توانایی ارتش این رژیم در زمینه تامین این موشک‌ها سخن گفت و اینکه در صورت نبرد سخت برای یک دوره زمانی مشخص این موشک‌ها کفایت می‌کند و تولید موشک‌های جدید هم نیاز به برهه زمانی طولانی دارد و اینکه این رژیم توان حمایت از خود را در آن صورت نخواهد داشت.

ژنرال صهیونیست در ادامه اذعان کرد: جنگ‌های اسرائیل در غزه در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ و نیز جنگ سال ۲۰۱۴، شاهد ناکامی در مقابله با موشک‌های فلسطینی بود. ما تاوان سنگین دادیم و در آینده هم تاوان زیادی خواهیم داد.

این ژنرال صهیونیست اذعان کرد که سامانه گنبد آهنین توان مقابله با موشک‌ها و حفظ این رژیم را در مقابل ده‌ها هزار موشکی که از جبهه‌های مختلف در جنگ آتی شلیک خواهد شد، ندارد و گواه آن‌را هم شکنندگی این سامانه در دفع موشک‌های نه چندان پیشرفته فلسطینی دانست.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها