به روز شده در: ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۹
یک ژنرال رژیم صهیونیستی اذعان کرد، این رژیم به دلیل محدودیت‌های سامانه موسوم به گنبد آهنین خسارت‌های زیادی دیده و سامانه مذکور برای مقابله با موشک‌های گروه‌های مقاومت ناکارآمد است.
کد خبر: ۴۵۱۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹ - 18April 2021

اذعان ژنرال صهیونیست به ناکارآمدی گنبد آهنین در برابر موشک‌های مقاومتبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «یوسی لانگوتسکی» فرمانده یگان ۸۱ فنی رژیم صهیونیستی در یادداشتی در روزنامه صهیونیستی «معاریو» نوشت: سامانه موسوم به گنبد آهنین عدم کارایی و ناتوانی خود در توقف موشک‌های مقاومت را ثابت کرده است.

وی در ادامه رژیم صهیونیستی از تکیه صرف بر یک سامانه مبتنی بر رهگیری موشکی برای مقابله با تهدیدات موشکی بر حذر داشت و افزود: این موضوع می‌تواند خسارت‌های زیادی به جبهه داخلی، تأسیسات راهبردی و نیروی ارتش در جنگ احتمالی آینده وارد کند.

لانگوتسکی سپس جنبش حماس در غزه، حزب‌الله لبنان و ایران را تهدیدات رژیم اسرائیل در صورت بروز جنگ احتمالی در آینده خواند و نوشت: گنبد آهنین تنها قادر به پاسخی جزئی و محدود به موشک‌ها است.

وی ضمن اعلام اینکه سامانه موسوم به گنبد آهنین محدودیت‌های زیادی در مقابله با موشک‌ها دارد، افزود: رژیم اسرائیل نمی‌تواند با تکیه بر یک تکنولوژی، دفاعی راهبردی داشته باشد و برای مقابله باید حداقل دو تکنولوژی در این زمینه به کار بگیرد.

لانگوتسکی در ادامه تصریح کرد: جنگ‌های رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از جنگ ۲۰۰۸-۲۰۰۹ تا جنگ ۲۰۱۴ شکست‌های این رژیم در ناتوانی برای مقابله با موشک‌های فلسطینی‌ها را شاهد بود و به دلیل کمبود‌هایی که گنبد آهنین دارد این شکست‌ها در آینده وجود خواهد شد که موضوعی بسیار نگران کننده است.

وی در پایان تهدید موشکی را تهدیدی واقعی و یک فاجعه برای رژیم صهیونیستی خواند و از سران این رژیم خواست فکری برای این موضوع بکنند.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها