به روز شده در: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
کتاب «عزیزتر از جان» خاطرات شهید ابوالفضل راه‌چمنی، از فرماندهان ایرانی لشکر زینبیون به چاپ سوم رسید.
کد خبر: ۴۵۱۵۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۰ - 18April 2021

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، کتاب «عزیزتر ازجان» خاطرات شهید ابوالفضل راه‌چمنی، از فرماندهان ایرانی لشکر زینبیون به روایت همسر وی است. او سه روز قبل از شهادت با همسرش تماس می‌گیرد و می‌گوید: «خانم تو در هر قدمی که من برمی‌دارم، شریک هستی.» شهید ابوالفضل راه‌چمنی متولد دوم اسفند ۱۳۶۴ بود. وی عاشق خدمت در سپاه بود و وقتی جنگ سوریه شروع شد، با جلب رضایت خانواده سال ۱۳۹۲ لباس مدافعان حرم را به تن کرد و بار‌ها و بار‌ها در منطقه حاضر شد.

راه‌چمنی به عنوان یکی از فرماندهان لشکر زینبیون همراه با رزمنده‌های پاکستانی در عملیات‌های متعددی شرکت کرد تا در نهایت در فروردین ۱۳۹۵ بر اثر اصابت ترکش خمپاره در العیس، جنوب غرب حلب، به شهادت رسید.

خاطرات این شهید مدافع حرم به روایت مهناز ابویسانی (همسر ایشان)، به قلم کبری خدابخش دهقی توسط انتشارات ۲۷ بعثت در سال ۱۳۹۸ منتشر و به چاپ رسید.

«عزیزتر از جان» تجدید چاپ شد

کتاب حاضر در فرودین ۱۴۰۰ به چاپ سوم خودش رسیده است و با ۲۰۸ صفحه به قیمت ۲۵ هزارتومان روانه بازار نشر شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

حساسیتش روی بیت‌المال خیلی زیاد بود. اگر خودکاری، ماژیکی یا یک وسیله کوچک در جیبش از سرکار مانده بود تا وسیله را ببرد، به من می‌گفت: «از این وسیله‌ها استفاده نکن.» یک مرتبه می‌خواستم چیزی یادداشت کنم، سر میزش رفتم دنبال خودکار می‌گشتم. گفت: «این خودکار مالِ سرکارمه. بیا این خودکار رو بردار.» به اندازة نوشتن یک کلمه هم از خودکار‌های بیت‌المال استفاده نمی‌کرد!

انتهای پیام/121 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار