به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۷
دریادار تنگسیری:
جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه با یادآوری رویارویی قایق‌های تندرو سپاه با ناوگان امریکایی در سال ۶۷ گفت: دریادلان سپاه با خلق حماسه‌ای به یاد ماندنی هیمنه پوشالی امریکا را در هم شکستند.
کد خبر: ۴۵۰۹۲
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶ - 20April 2015

حماسه ۲۹ فروردین ۶۷ هیمنه پوشالی آمریکا را درهم شکست

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه در مراسم گرامیداشت حماسهآفرینیهای سرداران شهید اسدالله رییسی و اسحاق دارا که با حضور جمعی از خانوادههای شهدا، فرماندهان، مسئولین و رزمندگان نیروی دریایی سپاه در محل ستاد این نیرو در بندر عباس برگزار شد، رشد و بالندگی اسلام، انقلاب و ایران اسلامی را مرهون فداکاری و از خودگذشتگی شهدا دانست و تصریح کرد: دفاع از انقلاب اسلامی و تلاش در مسیر پیشبرد آن در صحنهها و میدانهای متعدد گوناگونی رقم میخورد که دفاع مقدس جلوهای از آن بود.

سردار تنگسیری خاطرنشان کرد: ارتشیان و سپاهیان دلیر جبهه انقلاب اسلامی در طول حوادث و رخدادهای منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز، اقدامات گوناگونی را در مواجهه با مخاطراتی که بیگانگان و متجاوزان ایجاد کردند، سازماندهی کرده و به اجرا در آوردهاند.

وی افزود: یکی از اقداماتی که به لحاظ کیفیت و ابعاد شکلگیری در هیبت یک حماسه تجلی پیدا کرد، تقابل مستقیم و رویارویی ناوگان دریایی بیگانگان در خلیج فارس با قایقهای تندرو سپاه بود.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه با برشمردن ابعاد گوناگون حماسه ۲۹ فروردین ۱۳۶۷ حافظان خلیج فارس، اظهار داشت: این رخداد در شرایطی حادث شد که هیمنهای خیالی از قدرت آمریکا در اذهان ملتهای منطقه شکل گرفته بود، و با حماسه دریادلانی همچون شهید مهدوی، دارا و رییسی، هیمنه پوشالی دشمن درهم شکسته شد.

وی افزود: آمریکاییها در خلیج فارس به نحو کاملا مشهودی سعی کردند بهصورتی عینیتر در نقش حامی و پشتیبان رژیم صدام ظاهر شوند، تا معادله جنگ را به نفع صدام تغییر دهند؛ که حماسهسازانی همچون ناوگروه شهید مهدوی، و غیورمردانی همچون شهید دارا و شهید رییسی، محاسبات دشمن را به هم ریختند و ابهت خیالی آمریکا را در نزد ملتهای منطقه و جهان، متلاشی کردند.

سردار تنگسیری گفت: در پی اشغال و به آتش کشیدن سکوهای نفتی سلمان، نصر و مبارک توسط یگانهای دریایی آمریکا در منطقه خلیج فارس، شاهد شکلگیری حماسه ناوچه جوشن ارتش و به دنبال آن حضور حماسی یگانی از نیروی دریایی سپاه در تقابل با نیروهای آمریکایی در ۲۹ فروردین سال ۱۳۶۷ بودیم.

وی افزود: در جریان این حماسه، شهیدان «اسحاق دارا» و «اسدالله رییسی» دلاورانه در برابر تعرض نیروهایی از ناوگان دریایی آمریکا ایستادگی کردند و پس از ساقط کردن یک فروند از بالگردهای پیشرفته آنان، در شرایط نابرابر مورد هدف رزم ناو و بالگردهای آمریکایی قرار گرفته و به آرزوی دیرین خود یعنی شهادت دست پیدا کردند، که ما در چنین روزی یاد و خاطره باشکوه این دلاورمردان را پاس میداریم و با راه و آرمان آنها، عهد و پیمانی دوباره میبندیم.

در پایان این مراسم با حضور حجتالاسلام والمسلمین صداقت مسئول نمایندگی ولی فقیه در ندسا و دریادار تنگسیری جانشین فرماندهی ندسا از خانواده شهیدان دارا و رییسی، با تقدیم هدایایی تقدیر شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها