به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
نماینده مردم خمین در مجلس:
علیرضا نظری گفت: برآیند اقدامات مجلس انقلابی در کنار دولتی باورمند، شجاع، ولایی و انقلابی می‌تواند قطار خارج‌شده از ریل کشور را به مسیر خود بازگرداند.
کد خبر: ۴۵۰۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸ - 11April 2021

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه) در نطق میان دستور خود، ضمن قدردانی از زحمات کادر درمان و گرامیداشت شهدای سلامت در ایام کرونایی کشور اظهار داشت: جا دارد به جای بی تدبیری‌های دولتمردان در اعلام و اعمال سیاست‌های متناقض در شرایط کرونایی و ایجاد شرایط مضاعف بر کادر درمان عذرخواهی کنم.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کجای دنیا رئیس جمهور یک کشور برخلاف نظر تمامی کارشناسانش، مستبدانه اعلام می‌دارد که به نظر من پیک کرونا تمام شده و این چنین کشور را متحمل خسارات فراوان مالی و جانی می‌کند. اگر از مشاوران و معتمدان خود نظر نمی‌گیرید پس از کجا مشورت می‌گیرید.

وی افزود: از خرداد ۹۹ ملت شریف ایران در حالیکه به این مجلس چشم امید دوخته است که این مجلس ناگزیر بود بخشی از عمر مفید خود را با دولتی سر کند که با شعار تدبیر و امید شروع کرد در حالیکه فاقد تدبیر بود و امیدش در گرو وعده‌های کدخدایش بود. دولتی در که طول هشت سال عملکردش، رکورد‌ها را جابجا کرده و حقیقتا در پاسداشت قانون اساسی، اخلاق، انصاف، صداقت، مردم دوستی، امانت، شایسته سالاری، پاکدستی، شنیدن صدای منتقدان، سعه صدر، حیا و شجاعت یک نصاب جدیدی را به نام خود ثبت کرد که در تاریخ بشریت نتوان نظیری برای آن پیدا کرد که شرح آن مثنوی ۷۰ من کاغذ شود.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم خطاب به رئیس جمهور گفت: روزی مدعی شدید که نظر سنجی را با عینک و از پشت شیشه‌های دودی ماشین انجام داده ایدو مدعی شدید که همه مردم راضی و سرحال می‌باشند، اما‌ای کاش برای یک بار هم که شده از ماشین پیاده و بدون عینک همان نظرسنجی را انجام می‌دادید تا شاید از خواب غفلت بیدار می‌شدید درحالیکه به خواب زده را هرگز نشود بیدار کرد.

وی همچنین خطاب به رئیس جمهور افزود: پس از گذشت ۸ سال، جنابعالی را ارجاع می‌دهم به فرمایشات رهبری که فرمودند به گونه‌ای حرف بزنید که اگر خرداد سال آینده نوار حرفای امروز شما را پخش کردند، شرمنده نشوید و با بهانه گیری به گردن این و آن نیاندازید. شاید بازخوانی عملکرد دولتی که واپسین روز‌های غروب دولت مغرور و خسته اش را که از روی بی مسئولیتی و مسئولیت ناشناسی، بار امانت به دوش کشیده و به دلیل کارنامه غیر قابل دفاع به دنبال مقصر تراشی، بهانه جویی و آسمان ریسمان بافتن است، بی ثمر بنماید، اما برای نامزدان امروز که برای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام می‌کنند، می‌تواند بشدت عبرت آموز باشد که امید است دلسوزانی مانند آقای روحانی که زود احساس تکلیف می‌کنند، به خاطر داشته باشند که ورود به صحنه انتخابات و در نهایت موفقیت در جذب آرای مردم پایان کار نیست بلکه آغاز راه است و باید امید‌های برباد رفته مردم را بعد از هشت سال فریب جبران نماید.

نظری بیان کرد: ملت ایران، روح امام راحل و شهدای عزیز ناظر به رای ما در انتخابات ۲۸ خرداد است که انتظار می‌رود با چشمانی باز و نگاهی نافذ و مشورت با دلسوزان در جهت عبور کشور از شرایط سخت فعلی و گشایش در معیشت و زندگی مردم و ناامید ساختن دشمنان ملت و انقلاب به رسالت دینی، ملی و انقلابی خود به درستی عمل کنند و به فرموده امام راحل باید تا آخر در صحنه باشیم. قطعا برآیند اقدامات مجلس انقلابی در کنار دولتی باورمند، شجاع، ولایی و انقلابی می‌تواند قطار خارج شده از ریل حرکت کشور را به مسیر خود بازگرداند.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس خاطرنشان کرد: در روز‌هایی سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین خبرساز شده است و دوستان و دشمنان به تحلیل آن مشغول هستند و از همه عجیب‌تر کسانی که تا دیروز منتقدان برجام خسارت بار را دلواپسان و کاسبان تحریم معرفی کرده و آن در مجلس ظرف مدت ۲۰ دقیقه به تصویب رساندند، امروز خود دلواپس این توافق شدند و عجیب‌تر آنکه دشمنان ملت و انقلاب از آمریکا، اروپا، رژیم صهیونیستی، منافقین کوردل و خاندان سعودی دلواپس این توافق نامه شدند، اما باید گفت که بدون تردید مجلس یازدهم این اطمینان خاطر را به ملت شریف ایران خواهد داد که استقلال و عزت کشور را نصب العین این مجلس قرار داده و اجازه تعرض به آن را به هیچ احدی نخواهد داد و براساس اصول ۵۷، ۷۷ و ۱۳۵ قانون اساسی هرگونه توافق با سایر کشور‌ها پس از تصویب مجلس شورای اسلامی معتبر خواهد بود.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها