به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۴
امام جمعه خرم آباد:
حجت الاسلام شاهرخی گفت: مهم‌ترین علت نام‌گذاری سال‌های اخیر با موضوع اقتصاد از طرف مقام معظم رهبری این است که دشمنان اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده و به‌دنبال تخریب آن هستند.
کد خبر: ۴۴۹۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۴ - 26March 2021

دشمنان اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده و به‌دنبال تخریب آن هستند

به گزارش دفاع‌پرس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی امام جمعه خرم آباد، امروز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه خرم‌آباد که در مصلای الغدیر برگزار شد با بیان اینکه تقوا و پرهیزگاری نیرویی است که در وجود هر انسانی پیدا شود بدون اینکه محیط یا اجتماع را ترک کند می‌تواند فعالیت  اجتماعی داشته و خود را پاک نگه دارد، اظهار داشت: در حقیقت تقوا نوعی واکسن است که با وجود آن انسان در اجتماع  با در اختیار داشتن  بالاترین مسئولیت‌ها  دچار خطا و لغزش نمی‌شود.

وی افزود: امام‌علی می‌فرمایند اگر به گذشته نگاه کنیم و از آن پند بگیریم و این پند را مانند آیینه در جلو خود نگه داریم،  این همان تقوایی است که سبب می‌شود انسان گرفتار گناه نشود.

امام‌جمعه خرم‌آباد ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه عنوان کرد: ویروس کرونا در دنیا و استان لرستان در حال گردش است و سه شهر از این استان که در وضعیت زرد بودند اکنون نارنجی شده‌اند، در همین راستا باید با رعایت مقررات ستاد ملی و استانی کرونا، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستورالعمل‌های بهداشتی تلاش کنیم زنجیره انتقال این ویروس منحوس را قطع کنیم.

وی  با اشاره به نام‌گذاری امسال  تحت عنوان تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها از طرف مقام معظم رهبری بیان کرد: مقام معظم رهبری از سال 68 تاکنون سال‌ها را نام‌گذاری می‌کنند که از این تعداد 12سال نام‌گذاری سال‌ها در ارتباط با مسائل اقتصادی بوده و شش سال اخیر نیز نام‌گذاری‌ها با محور اقتصاد بوده است.

شاهرخی  گفت: مهم‌ترین علت نام‌گذاری سال‌های اخیر با موضوع اقتصاد  از طرف مقام معظم رهبری این است که دشمنان اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده و به‌دنبال تخریب آن هستند، بر همین شعار اساس هدف مقام معظم رهبری، دولت، ملت و کلیه دلدادگان به نظام جمهوری اسلامی سازندگی اقتصاد است.

وی تصریح  کرد: در طول نظام جمهوری اسلامی تاکنون چهار دولت بر سر کار آمده‌اند و هر کدام هشت سال خدمت کرده‌اند، کارهای بنیادی، زیرساختی و سازندگی خوبی انجام شده است که غیر قابل انکار هستند ولی در هر حال به علت‌های مختلف طی سال‌های گذشته همواره موانعی بر سر راه تولید وجود داشته است  که علاوه‌بر برداشتن موانع باید حمایت‌های لازم نیز انجام شود.

امام‌جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: وقتی  مقام معظم رهبری در شعار سال بر مانع زدایی‌ها تأکید می‌کنند نشان‌دهنده این است که  کارهایی که تاکنون انجام  شده نتوانسته در معیشت مردم خود را نشان بدهد و مردم هم‌چنان در امور اقتصادی و معیشتی در مشکل به‌سر می برند، در همین راستا در استان لرستان  باید با دقت موانع شناسایی و جهت رفع آنها جلساتی با کارشناسان برگزار شود و حمایت‌های لازم انجام شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها