به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵
با حضور رئیس جمهوری صورت گرفت؛
مراسم بهره‌برداری از ۳۹ طرح‌ ملی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی با اعتبار پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در سه استان کشور با دستور رییس‌ جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانسی آغاز شد.
کد خبر: ۴۴۸۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲ - 25March 2021

آغاز بهره‌برداری‌ از ۳۹ طرح ملی در مناطق آزاد تجاری و اقتصادیبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، در پنجاه و نهمین برنامه پویش جهش تولید صبح امروز در نخستین پنجشنبه سال ۱۴۰۰ بهره‌برداری از طرح‌های ملی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی در سه استان هرمزگان، آذربایجان شرقی و قم به صورت ویدئوکنفرانسی با دستور رئیس جمهور آغاز شد.

بر اساس این گزارش، شش پروژه عمرانی به ارزش ۴۰ هزار و ۹۰۰میلیارد ریال و ۲۰ میلیون دلار امروز با دستور رییس جمهوری در مناطق آزاد کیش و قشم به بهره‌برداری رسید که این میزان سرمایه‌گذاری ۳۰ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و ۱۰ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال هم دولت برای توسعه و عمران این مناطق هزینه کرده است.

این پروژه‌ها شامل مجتمع تجاری و اداری معراج، مرحله دوم شهرک آفتاب، سایت شناورسازی، ۹ طرح زیربنایی و تولیدی در قشم و همچنین مجموعه گردشگری و ورزش‌های زمستانی پنگوئن و مرحله دوم برج ساحلی پرشین کیش است.

امروز همچنین واحدهای تولید سازه‌های گلخانه‌ای «ره پویان جبهه سبز»، کاغذ شیمی پژوهش صنعت، تصفیه خانه فاضلاب و ۱۷ طرح زیربنایی و تولیدی از دیگر طرح هایی بود که توسط رییس جمهوری در منطقه آزاد ارس در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

افتتاح پنج طرح تولیدی دستگاه های الکترونیک و لوازم و ابزار، خوراک دام و طیور، لباس و مواد غذایی از دیگر طرح‌هایی بود که امروز توسط رییس جمهوری در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در استان قم به بهره برداری رسید. با افتتاح‌ طرح‌های بزرگ ملی در مناطق آزاد و ویژه اقتصاد، در مجموع ۳۹ طرح با سرمایه‌گذاری پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای پنج هزار و ۴۲ نفر به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار