به روز شده در: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
جهانگیری:
معاون اول رئیس‌ جمهور گفت: هم دولت و هم شهرداری وظیفه دارند برای حمایت از محیط زیست اقدامات پیش برنده و بازدارنده انجام دهند.
کد خبر: ۴۴۶۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷ - 07March 2021

برای حفظ محیط زیست نیازمند سیاست‌های بازدارنده و مقررات هستیمبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری صبح امروز (یکشنبه) به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی پس از غرس یک اصله نهال، اظهار داشت: انسان در طبیعت دخالت‌های بسیاری دارد که بعضاً مداخله‌های او مضر به حال طبیعت است اما گاهی دخالت انسان نظیر درختکاری آشتی با طبیعت است.

وی با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست وابسته به احیای فضای سبز است، تصریح کرد: توسعه فضای سبز طبیعی شامل جنگل‌ها و فضای سبز داخل شهرها و بوستان‌ها باید مورد توجه همه مسئولان و شهروندان باشد.

معاون اول رئیس‌ جمهور گفت: هم دولت و هم شهرداری وظیفه دارند برای حمایت از محیط زیست اقدامات پیش برنده و بازدارنده انجام دهند. ما در اقدامات پیش برنده نیازمند برنامه‌ها و سیاست‌هایی هستیم که منجر به توسعه فضای سبز شود.

جهانگیری با بیان اینکه باید در مردم فرهنگ مشارکت در توسعه فضای سبز بوجود بیاید، گفت: ایجاد فضای سبز برای جمعیت ۸۰ میلیونی با شرایط خاص اقلیمی ایران هنگامی موفق می‌شود که آحاد مردم در این امر نقش موثر داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در راستای سیاست‌های بازدارنده باید قوانین و مقررات جدی برای حفاظت از محیط زیست داشته باشیم، گفت: متاسفانه جنگل‌های زاگرس دچار بیماری شده و جنگل‌های شمال نیز نیازمند توجه و حفاظت بیشتری هستند.

معاون اول رئیس‌ جمهور با ابراز خرسندی از تصمیمات اتخاذ شده برای حفظ باغات در شهر‌ها و توسعه فضای سبز، گفت: برنامه‌های خوبی برای توسعه کمربند سبز پیرامون شهر تهران انجام شده است. افزایش سرانه ۲۴ متری در خارج از شهر و ۱۷ متری در درون شهر‌ها عدد خوبی است که باید بیش از پیش افزایش یابد.

جهانگیری با قدردانی از رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و دستور ایشان برای واگذاری زمین‌ها به منظور توسعه فضای سبز اظهار امیدواری کرد با توسعه کمربند سبز ضمن جلوگیری از توسعه شهر هوای تهران بیش از پیش تلطیف شود.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار