به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۴
فرمانده کل ارتش در دانشگاه جنگ آجا:
سرلشکر موسوی با گرامیداشت یاد ۴۸ هزار شهید ارتش گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی و ملت بزرگ ایران بیش از ۴۰ سال است که پنجه در پنجه نظام سلطه انداخته و او را در عرصه‌های مختلف زمین‌گیر کرده‌اند.
کد خبر: ۴۴۵۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷ - 02March 2021

ملت ایران نظام سلطه را در عرصه‌های مختلف زمین‌گیر کرده‌اندبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم دانش‌آموختگی دوره ششم دکتری فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی‌ام کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دافوس آجا که صبح امروز در دانشگاه جنگ ارتش برگزار شد، اظهار داشت: خداوند را شاکر و سپاسگزارم که توفیق داد تا امروز هم در جمع شما دانش‌آموختگان و فرماندهان آینده ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور یایم.

وی افزود: به همه شما دانش‌آموختگان عزیز عبور از این مرحله تربیتی و آموزشی را تبریک عرض می‌کنم و همچنین به میهمانان عزیز این دانشگاه که از کشور‌های دوست در جمع ما حضور دارند نیز فارغ‌التحصیل شدن از این دانشگاه را تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که با دست پر و با خاطره‌های شیرین و به سلامت به کشور‌های خود بازگردید.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: بنده نیز همچون شما عزیزان در سال‌های ۱۳۷۶ و ۱۳۷۷ دانشجوی همین دانشگاه بودم و تحت هدایت و تربیت و آموزش امیر سرتیپ «یاسینی» و سایر استادان بزرگوار این دانشگاه قرار داشتم و تلمذ می‌کردم.

سرلشکر موسوی اضافه کرد: هر آنچه که در این سال‌ها آموخته‌ایم از محضر این فرماندهان و اساتید گرانقدر بوده است؛ امیر یاسینی، امیر بختیاری و همه اساتید بزرگوار همواره بر ما حق استادی دارند و ما نیز قدردان زحمات این عزیزان هستیم.

وی گفت: دیری نخواهد گذشت که یکی از شما عزیزان در همین جایگاهی که بنده ایستاده‌ام، خواهید ایستاد و آن روز به چشم برهم‌زدنی فراخواهد رسید؛ روزی که یکی از شما عزیزان در این جایگاه ایستاده و به‌عنوان فرمانده کل ارتش برای دانشجویان جدید آرزوی موفقیت خواهد کرد؛ اگر آن روز من در قید حیات باشم، بی‌تردید شاد‌ترین انسان بر روی زمین هستم؛ زیرا می‌بینم جوانانی که یک روز دانشجوی ما بودند، امروز مسئولیت‌های بزرگ ارتش جمهوری اسلامی را بر عهده دارند و ما نظاره‌گر انجام وظیفه و ان‌شاالله موفقیت آن‌ها خواهیم بود.

فرمانده کل ارتش افزود: شما برادران عزیز از امروز وارد نیمه دوم مسیر خدمتی خود می‌شوید. تا پیش از دوره دافوس، کار شما بیشتر اجرایی و اندکی تاکتیکی بود؛ اما از فردا وارد مقطع تاکتیکی، عملیاتی و بعضاً راهبردی خواهید شد. همه آموزه‌هایی که در این دانشگاه آموخته‌اید، برای آماده‌تر شدن و قوی‌تر شدن جهت ورود به مرحله بسیار مهم و خطیر در مسیر تعالی خدمتی است.

امیر موسوی ادامه داد: در این مرحله برای شما بیش از گذشته «مدیریت و فرماندهی جهادی» معنا و مفهوم و الزام پیدا خواهد کرد؛ شما از فردا پرچم‌دار بخش‌های حساس‌تر و مهم‌تر از رده‌های ارتش خواهید شد؛ ارتشی که ریشه آن در دفاع مقدس و در دفاع از حرم نهفته است، ارتشی که ریشه در ۴۸ هزار شهید گلگون‌کفن، جانبازان و آزادگان و ایثارگران سرافراز دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه ارتش دارای ویژگی‌های اسلامی بودن، مردمی بودن و معنویت‌محوری است، بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی به ویژگی‌های منحصر به فرد انضباط، سلسله‌مراتب و سلامت کارکنان شناخته شده است و شما افسران ارشد، وظیفه دارید که در مسئولیت‌های جدید روز به روز این ارزش‌ها را تقویت کنید.

فرمانده کل ارتش عنوان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی و ملت بزرگ ایران بیش از ۴۰ سال است که پنجه در پنجه نظام سلطه انداخته و او را در عرصه‌های مختلف زمین‌گیر کرده‌اند؛ این رویارویی بیش از ۴۰ ساله در همه عرصه‌ها و مؤلفه‌های قدرت، جریان دارد و شما به‌عنوان نماد مؤلفه قدرت نظامی که مأموریت دفاع از استقلال، حدود و ثغور نظام اسلامی و آرمان‌ها و ارزش‌های این ملت بزرگ را عهده‌دار هستید، وظیفه دارید که نگذارید هیمنه فرو ریخته نظام سلطه دوباره احیا شود.

وی افزود: شما مأموریت دارید که اجازه ندهید سرعت سقوط نظام سلطه و اقمار آن کُند شود و برای اجرای موفقیت‌آمیز این مأموریت بزرگ در این پیچ تاریخی و در گام دوم انقلاب اسلامی مسئولیت سنگین ارتقاء توان و آمادگی رزمی و تعالیم معنوی رسیدگی به وضع معیشت همرزمان و هم‌افزایی، بیش از گذشته برای شما الزام‌آور است.

سرلشکر موسوی در پایان گفت: از امیر فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی، اساتید و پیشکسوتان گرانقدر و فرماندهان، مدیران و همه عزیزانی که در این دانشگاه تلاش می‌کنند تا این مرجعیت و این اثرگذاری در تاریخ کشور حفظ شود و ارتقاء یابد، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها