به روز شده در: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
فرمانده نیروی دریایی ارتش:
دریادار خانزدای گفت: اعزام ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش به آب‌های بین‌المللی باعث شده تمام معادلات دشمن در دریا به‌ هم بریزد و موجب شکست دسیسه‌های آن‌ها در ناامن کردن دریا برای کشتی‌های تجاری ما شد.
کد خبر: ۴۴۴۸۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵ - 25February 2021

حضور نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی معادلات دشمن را بهم ریختبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، آیین تجلیل از مهندسین نمونه و نخستین گردهمایی افسران فنی نیروی دریایی ارتش با حضور امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم امامت این نیرو در بندرعباس برگزار شد.

دریادار خانزادی فرمانده نداجا در این مراسم، ضمن تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت مولود الموحدین امام علی (ع) و روز مهندس اظهار داشت: امروز در جمع مردان پرتلاشی هستم که آنچه را نیست می‌سازند و آنچه را که هست، عملکردش را به بهترین نحو ارتقا می‌دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید بر این موضوع که روز مهندس برای نیروی دریایی راهبردی ارتش، بیشتر از هر جای دیگر مهم است، افزود: همواره موفقیت در پیشرفت‌های فنی، توان رزمی و دیگر حوزه‌ها که نتایج مطلوب در نیروی دریایی ارتش به همراه داشت از ارتباط و هماهنگی‌های قوی با مجموعه مهندسی این نیرو به دست آمده است.

خانزادی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش یک نیروی تجهیزات‌محور است و ما بر پایه همین تجهیزات، مأموریت‌های محوله خود را انجام می‌دهیم، خاطرنشان کرد: تجهیزات دریایی بسیار پیچیده و مبتنی بر فناوری‌های روز و مورد نیاز در آب‌های بین‌المللی و لازمه بهره‌برداری از زیرساخت‌های پیچیده است و این شاخصه، نیروی راهبردی دریایی را متمایز از سایر نیرو‌ها می‌سازد.

وی افزود: تنوع تجهیزات یعنی تنوع تخصص‌های موجود و این تخصص‌ها، بخشی در حوزه ناوبری، تکاوری و تفنگداران دریایی و... هستند که تحت مدار شناور‌های سطحی، زیرسطحی، هوادریا، تجهیزات جنگ الکترونیک، موشکی و اپتیکی تمرکز دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: اینکه امروز نیروی دریایی ارتش با اقتدار در دریای سرخ حضور دارد و نفتکش‌های جمهوری اسلامی ایران را که توسط گروه‌های تروریستی نیابتی مورد تهدید قرار می‌گیرند را اسکورت کرده و به سلامت از مسیر تنگه باب‌المندب بسوی دریای سرخ عبور می‌دهد برای ما جای بسی شکر و عزتمندی است.

خانزادی با اشاره به اینکه اعزام ناوگروه‌های این نیرو باعث شده است تمام معادلات دشمن در دریا بهم بریزد، گفت: دشمنان می‌خواستند در مرحله اول بنادر را بروی ما ببندند و در مرحله دوم دریا‌ها و مسیر‌های دریایی را برای کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های ما ناامن‌کننده که با حضور به موقع و قاطع نیروی دریایی ارتش، این دسیسه‌ها شکست خورد.

در پایان این مراسم از فرماندهان، مهندسین نمونه و مسؤولانی که در به ثمر رسیدن پروژه‌های ساخت و ساز بومی اهتمام داشتند، قدردانی شد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها