به روز شده در: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۱
امیر سرتیپ نصیرزاده در بازدید از مراحل پایانی پروژه کمان ۲۲ گفت: امروز فناوری ساخت انواع پهپاد را داریم و پهپاد کمان ۲۲ اولین پهپاد پهن‌پیکر رزمی کشور است.
کد خبر: ۴۴۴۶۳۸
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱ - 24February 2021

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازدید از مراحل پایانی پروژه کمان ۲۲ اظهار داشت: این هواپیمای بدون سرنشین مجهز به محموله‌های رزمی، اپتیکی و جنگالی است و بر اساس مطالبات عملیاتی نیروی هوایی طراحی شده و در مراحل پایانی تولید قرار دارد.

«کمان ۲۲» اولین پهپاد پهن‌پیکر رزمی کشور است

وی افزود: پهپاد کمان ۲۲ اولین پهپاد پهن‌پیکر رزمی کشور است و قابلیت حمل انواع محموله با مداومت پروازی بسیار بالا و بیشتر از ۲۴ ساعت و برد سه هزار کیلومتر را داراست و توانایی شناسایی، مراقبت و جمع‌آوری اطلاعات و عکس‌برداری از اهداف دوردست را دارد و با حمل انواع مهمات هوشمند توان رزمی بالایی به این نیرو خواهد بخشید.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: امروز در ساخت انواع هواپیما‌های بدون سرنشین اعم از رزمی، شناسایی و جنگالی با مأموریت‌های متعدد به پختگی کامل رسیده‌ایم و به فناوری‌هایی دست یافته‌ایم که می‌توانیم بر اساس نیاز نیرو انواع پهپاد را تولید کنیم و در آینده، ساخت انواع پهپاد‌های دیگر را نیز در دستور کار داریم.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها