به روز شده در: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
سرلشکر صفوی در جمع خبرنگاران:
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی گفت: آمریکایی‌ها با سرشکستگی از منطقه خارج خواهند شد و باید در خصوص شهادت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس پاسخگو باشند.
کد خبر: ۴۴۴۴۲۶
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹ - 23February 2021

آمریکایی‌های باید در خصوص شهادت شهید حاج قاسم و ابومهدی المهندس پاسخگو باشندبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سرلشکر یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی در حاشیه همایش بین‌المللی مطالبات حقوقی بین‌المللی دفاع مقدس که صبح امروز (سه‌شنبه) در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی پس از دو سال کار پژوهشی در رابطه با موضوع مطالبات حقوقی و بین‌المللی حامیان رژیم بعث عراق و صدام در تجاوز نظامی به ایران و جنگ هشت ساله برای اولین بار این همایش را برگزار کرده است، اظهار داشت: دبیرخانه این همایش در سال‌های آینده این همایش را ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد: هدف اصلی این همایش تبیین حقایق نقض حقوق بشر و حقوق بین‌الملل توسط رژیم بعث عراق و حمایت سازمان‌های بین المللی در عدم جلوگیری از وقوع جنگ و عقب‌نشینی رژیم بعث عراق است.

رئیس هیات امنای موسسه خیریه «امدادگران عاشورا» اضافه کرد: در این همایش به نقش اعضای شورای امنیت سازمان در طول هشت سال جنگ در حمایت سیاسی، حقوقی و تسلحیاتی و مانع از جلوگیری از قطعنامه‌های همچون قطعنامه تجاوز عراق به کویت که بلافاصله باعث بیرون کردن عراق از کویت شد بررسی خواخد شد.

وی اضافه کرد: قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در جنگ عراق و کویت یک تناقض آشکار و دوگانگی رفتار شورای امنیت سازمان ملل و کشورهای عضو در رابطه با تجاوز عراق به ایران است و بایستی مردم جهان این را مطلع باشند و این جزو مطالبات حقوقی دولت و ملت ایران است.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه صدام با در اختیار داشتن سلاح‌های شیمیایی اقدام به چند صد حمله شیمیایی به شهرها و مناطق مسکونی کرد، گفت: مهترین آن حمله‌ها با سردشت، آبادان، خرمشهر ... و همچنین کشتار مردم حلبچه عراق است.

وی گفت: امروز سوال این است که این سلاح‌های شیمیایی و تجهیزات ساخت آن و همچنین مواد اولیه را چه کسی در اختیار صدام گذاشته است، گفت: اسناد و مدارک نشان می‌دهد آمریکایی‌ها، آلمانی‌ها، فرانسوی‌ها و انگلیسی ها و شرکت‌های وابسته به آن‌ها نقش اصلی را ایفا کردند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه داد: واگذاری تجهیزات و سلاح‌های کشتار جمعی از جمله هواپیمای پیشرفته از سال ۶۴ به بعد که به عراق باعث شد حجم تخریب شهرها و حمله به مناطق مسکونی و حمله به زیر ساخت‌ها و کشتی‌های نفتکش بیشتر شود.

وی گفت: مشارکت آمریکا در جنگ به نفع صدام از سال ۶۵ با زدن هواپیمای مسافربری ایران و حمله به سکوهای نفتی ایران شروع شد که این مشارکت در جنگ محسوب می‌شود.

سرلشکر صفوی افزود: رفتار غیر حقوق بشری با ۵۰ هزار اسیر ایرانی که تا سال آخر جنگ فقط ۱۹ هزار اسیر ایرانی ثبت نام شدند و اسامی آن‌ها به صلیب سرخ اعلام شد از دیگر جنایت‌های رژیم بعث عراق است.

وی در پایان گفت: با خروج نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه ایران حافظ صلح در غرب آسیا خواهد بود و این حقیقت را آمریکایی‌ها و اروپایی ها بفهمند با فشارهای سیاسی و اقتصادی ایران قدرتمند شده و از حقوق خود دفاع خواهد کرد.

سرلشکر صفوی گفت: آمریکایی‌ها با سرشکستگی از منطقه خارج خواهند شد و آمریکایی‌های باید در خصوص شهادت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس پاسخگو باشند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار