به روز شده در: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
شهید «غلامحسین علیزاده مقتدر»:
شهید «غلامحسین علیزاده مقتدر» در قسمتی از وصیت‌نامه خود نوشته است: انقلاب در من مثل جرقه‌ای بود که آتش درست کند، روح و جسم می‌خواست دگرگون شود؛ اما اینکه چگونه خود را از انحرافات نجات دهم، خودش یک مساله‌ای بود.
کد خبر: ۴۴۳۸۱۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷ - 20February 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از آذربایجان‌شرقی، شهید «غلامحسین علیزاده مقتدر» در اول فروردین‌‌ماه 1337 در تبریز متولد شد. وی پس از آغاز جنگ تحمیلی برای دفاع از خاک کشورش راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از چندی مجاهدت در راه اسلام، سرانجام در تاریخ 23 فروردین‌ماه 1362 در شرهانی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

قبل از انقلاب ایادی استعمارگر عده زیادی از جوانان را به طرف فساد کشانده بودند من هم در فساد عمیق غلتیده بودم به طوری که تمام فکر و ذهن و جسمم در جهت ارضای هوس‌های درونی قدم برمی‌داشت.

انقلاب در من مثل جرقه‌ای بود که آتش درست کند. روح و جسم می‌خواست دگرگون شود اما اینکه چگونه خود را از انحرافات نجات دهم خودش یک مساله‌ای بود.

مادر بعد از شهادت من اگر خواستی گریه کنی، امام حسین (ع) را به یاد بیاور، شهادت امام حسین (ع) و یارانش را که چگونه در راه اسلام آگاهانه به سوی شهادت شتافتند و جوشش خون آن‌ها در جوانان امروزی در اثر رهبری امام خمینی تاثیر کرد و فرزندانی را مثل فرزند تو به طرف خط سرخ شهادت کشاند.

مادر مرا ببخش که بدون اجازه تو به جبهه رفتم آخر دل تو خیلی نازک بود و نمی‌توانستم قبول کنم که شما در غیاب من ناراحت بشوید. مادرم صبر پیشه کن و تنها خدا را در یاد داشته باش.

و اما پدر، من همیشه به پدری مثل تو افتخار می‌کنم که چون مومنان شریف بر جوانان انقلاب روحیه می‌دهی. آری پدر، شخصیت شما در جامعه محترم شمرده می‌شود. از این موقعیت استفاده کنید تا در مسائل دینی، اجتماعی کمک دیگران باشی و تجربیات خود را در اختیار جوانان اسلام قرار دهی.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار