به روز شده در: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۱
به دنبال اظهارات و ادعای اخیر وزیر اطلاعات پیرامون مداخله یکی از کارکنان نیرو‌های مسلح در دست داشتن ترور و به شهادت رساندن شهید محسن فخری‌زاده، ستاد کل نیرو‌های مسلح اطلاعیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۴۴۳۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶ - 16February 2021

توضیح ستاد کل نیرو‌های مسلح پیرامون ادعای وزیر اطلاعاتبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، به دنبال اظهارات و ادعای اخیر حجت‌الاسلام «سید محمود علوی» وزیر اطلاعات پیرامون مداخله یکی از کارکنان نیرو‌های مسلح در دست داشتن ترور و به شهادت رساندن دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور شهید بزرگوار «محسن فخری‌زاده»، مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

«اولاً فرد مورد ادعای وزیر اطلاعات در سال ۹۳ در حال آموزش بوده است و در همان سال به دلیل مشکلات اخلاقی و اعتیاد اخراج گردیده است.

ثانیاً عضویت فرد مورد ادعا قطعی نبوده و روال نیرو‌های مسلح این‌گونه است که ارزیابی‌های حین آموزش یکی از عوامل اصلی قطعیت در عضویت بوده که نام‌برده به دلیل وجود مشکل اخلاقی و اعتیاد به عضویت رسمی درنیامده و در حین آموزش اخراج گردیده است.

ثالثاً وزیر اطلاعات حتماً می‌دانند که وفق قوانین و مقررات افراد اخراجی از نیرو‌های مسلح از جمله فرد مورد ادعای ایشان پس از اخراج در سال ۹۳ با نیرو‌های مسلح به طور کامل قطع ارتباط نموده و فاقد هویت نظامی می‌باشد و به همین دلیل جرم امنیتی وی همانند سایر آحاد جامعه در حیطه مأموریت و مسئولیت وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد؛ لذا انتظار می‌رفت وزیر محترم اطلاعات در اظهارات رسانه‌ای خود آن هم در پخش زنده، دقت بیشتری می‌نمود که بهانه‌ای به دست دشمنان جنایتکار نظام همچون آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی نمی‌داد و از جایگاه خطیر وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) و شأن نیرو‌های مسلح مراقبت می‌کرد.»

بنا بر این گزارش، «علوی» وزیر اطلاعات شامگاه بیستم بهمن در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، در بخشی از سخنان خود در خصوص ماجرای ترور شهید فخری‌زاده گفته بود: پنج روز قبل از ترور شهید فخری‌زاده مکان ترور را می‌دانستیم. فردی که امکانات ترور را فراهم کرده بود از اعضای نیرو‌های مسلح بود، ما نمی‌توانیم در حوزه نیرو‌های مسلح کار اطلاعاتی بکنیم. از آن‌ها نفر خواستیم که بیایند و بنشینند تا روی موضوع کار کنیم که متاسفانه قبل از اینکه نماینده معرفی کنند، ترور شهید فخری‌زاده اتفاق افتاد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها