به روز شده در: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۲
معرفی کتاب؛
در کتاب ستاره‌های درخشان ۵ (به سمت آفتاب) زندگینامه و خاطراتی از سردار شهید «سید احمد میرصفی» به رشته تحریر در آمده است.
کد خبر: ۴۴۰۶۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱ - 02February 2021

«ستاره‌های درخشان 5»به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، در کتاب ستاره‌های درخشان ۵ (به سمت آفتاب) زندگینامه و خاطراتی از سردار شهید سید احمد میر صفی (جانشین گردان مالک اشتر ازنا) به قلم «علی محمد زید بندی» رشته تحریر در آمده است.

این کتاب ۱۱۲ صفحه‌ای را انتشارات آئین احمد در سال ۹۲ چاپ و منتشر کرد.

برشی از متن کتاب

راوی: محمد مهدوی

«در منطقه شرهانی بودیم خاکریز ما با عراقی‌ها فاصله چندانی نداشت به طوری که می‌توانستیم به سمت آن‌ها نارانجک پرتاب کنیم یک روز میر صفی و یکی از بچه‌های شهرستان دورود که در کنار ما مستقر بودند، تصمیم گرفتند که به سمت عراقی‌ها نارنجک پرتاب کنند کم کم این نارنجک پرتاب کردن‌ها تبدیل شد به یک مسابقه. ابتدا آن رزمنده دورودی نارنجکش را پرتاب کرد، اما به نقطه مورد نظر اصابت نکرد. میر صفی که از سادات بود با ذکر یا جدا نارنجک را پرتاب کرد و درست افتاد به نقطه مورد نظر بچه‌ها که در حال تماشای مسابقه بودند با ذکر صلوات او را تشویق کردند. اما میر صفی که نگران بود نکند این رزمنده که در مسابقه شرکت کرده ناراحت شود گفت: «این مسابقه عادلانه نبود آخه من از جدم کمک گرفتم، ولی این دوستمون از کسی کمک نگرفت.»

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار