به روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد؛
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: باید تلاش کنیم تا چهره اصلی و واقعی دین برای همه روشن شود، نباید در این راه از بیان حق صرف نظر کرد تا دشمن با آمیختن حق و باطل، جوانان ما را دچار انحراف عقیدتی و فکری کند.
کد خبر: ۴۳۹۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵ - 26January 2021

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، آیت‌الله «سیداحمد علم‌الهدی» نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، در نشست اعضای مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با بیان این که یکی از راه‌های نفوذ دشمن، ضعیف شدن روحیه انتقادی و پذیرفتن هر مطلبی بدون سند است، اظهار داشت: این روزها دشمنان درصدد تفرقه‌افکنی برآمده و این وظیفه ما است که اهل‌بیت (ع) را واضح و درست برای مردم معرفی کنیم. 

وی ادامه داد: جوانان ما این روزها هم نیاز دارند و هم باید تلاش کنند معرفت زیادی نسبت به اهل‌بیت (ع) پیدا کنند تا دستخوش حرف‌های بی‌سند و بی‌منطق فضاهای مختلف همچون فضای مجازی نشوند.

امام جمعه مشهد روشنگری و تبلیغ محتوای مرتبط با اهل‌بیت (ع) را وظیفه روحانیت و محققان دینی دانست و افزود: وظیفه ما است که با توجه به منابع غنی و بیانات اهل‌بیت (ع) مُبلغ آنان باشیم تا اگر فردی در هر جایی از این دنیا نیاز به شناخت اهل‌بیت (ع) دارد، سراغ فرقه‌های انحرافی نرود و بتواند از سرچشمه اصلی دین بهره‌مند شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مسلمانان باید در تلاش باشند تا اطلاعات علمی و تاریخی خویش را نسبت به اهل‌بیت (ع) بیشتر کنند و فرهنگ و مناسک مذهبی ما در مسیر درست صورت بگیرد، این‌طور نشود که با خود فکر کنیم نیازی به انجام مناسک دینی نیست و نباید در سطح جامعه فعال باشیم.

وی در پایان با تأکید بر حفظ وحدت مسلمانان، بیان داشت: باید تلاش کنیم تا چهره اصلی و واقعی دین برای همه روشن شود و با بیان اتفاقات زندگی اهل‌بیت (ع)، آنان را به درستی به دنیا معرفی کنیم؛ نباید در این راه از بیان حق صرف نظر کرد تا دشمن با آمیختن حق و باطل، جوانان ما را دچار انحراف عقیدتی و فکری کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار