به روز شده در: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۴
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان تاکید کرد؛
سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» با تاکید بر تنوع موضوع در کتب دفاع مقدس گفت: با وجودی که زندگینامه، خاطرات، تاریخ شفاهی، یادنامه نویسی لازم است، نباید از پرداختن به جنبه‌های مختلف دفاع مقدس غافل باشیم.
کد خبر: ۴۳۸۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲ - 23January 2021

تنوع موضوع در کتب دفاع مقدس مورد توجه نویسندگان قرار بگیرد

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، سرهنگ پاسدار «محسن رشیدی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در نشست هم اندیشی با ناشرین این استان که در سالن جلسات اداره کل ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: امنیت و آرامش امروزی ما مدیون خون پاک شهداست.

وی با بیان اینکه آنگونه که در شان شهدا است قدرشناسی شایسته‌ای از رشادت‌ها و از خودگذشتگی آنها انجام نشده است، افزود: با وجود آمار بالای شهدا، رزمندگان و آزادگان، تعداد کتب چاپ شده در خصوص بررسی نقش این عزیزان در دوران دفاع مقدس بسیار اندک است.

رشیدی به بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص تحریف و فراموشی تاریخ دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: متولی جلوگیری از تحریف و فراموشی دفاع مقدس، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه آیندگان در مورد دوران هشت ساله دفاع مقدس سئوالاتی خواهند داشت، تصریح کرد: اگر ما واقعیات آن دوران شکوهمند از تاریخ کشورمان را ننویسیم دیگران آنگونه که خودشان بخواهند می‌نویسند و به فرزندان این آب و خاک القا می‌کنند.

وی در ادامه سخنان خود به لزوم توجه به محتوای غنی کتاب‌های دفاع مقدسی اشاره کرد و بیان داشت: کتاب باید مخاطب محور و باب میل جامعه باشد.

رشیدی با  تاکید بر تنوع موضوع در کتب دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: با وجودی که زندگینامه، خاطرات، تاریخ شفاهی، یادنامه نویسی و ... لازم است، نباید از پرداختن به جنبه‌های مختلف دفاع مقدس غافل باشیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه باید تلاش کنیم جهت تسریع در روند چاپ،  ممیزی کتب در استان انجام شود، گفت: برگزاری کارگاههای توانمندسازی ویراستاران و نویسندگان دفاع مقدس در دستور کار اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان است.

وی افزود: برای سال آینده از بین کتب تولیدی کتاب سال انتخاب می کنیم و از ناشر برتر استان تجلیل خواهیم کرد.

رشیدی فضای مجازی را ظرفیت مناسبی برای برقرای ارتباط با ناشرین و نویسندگان دانست و تصریح کرد: پس از تکمیل بانک اطلاعات کتب دفاع مقدس لرستان آن را در اختیار نویسندگان و ناشرین قرار می‌دهیم تا اطلاعات دقیقی از کتبی که تاکنون چاپ شده داشته باشند و در نوشتن کتب موازی کاری نشود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها