به روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
آیت‌الله علم‌الهدی:
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: جریانات استکباری نمی‌توانند بر ملت ما مسلط شوند، زیرا هویت ما نشأت گرفته از اهل‌بیت و یک هویت الهی و ولایی است.
کد خبر: ۴۳۸۴۴۳
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸ - 22January 2021

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در نماز جمعه این هفته که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: ایام دهه فاطمیه هنوز ادامه دارد و امروز هم از جمله ایام دهه فاطمیه است، اثر تذکر به مظلومیت حضرت زهرا (س) و تبیین این مظلومیت و اظهار ارادت به ایشان در زندگی مردم پیدایش یک غیرت و هویت ولایی است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: امتیاز جامعه ما در برابر جوامع دیگر ولایی بودن جامعه ما است که ضامن تعالی، تکامل، پیشرفت‌های زیاد و سلامت اجتماعی مردم در برابر مفاسد بوده است.

وی با اشاره به اینکه ولایی بودن جامعه بر اثر عشق و ارادت و حاکمیت مظلومیت حضرت زهرا (س) بر کانون عاطفه مردم است، گفت: حضرت رسول اعظم (ص) وضع زندگی مردم را دگرگون و آنها را از مفاسد مختلف نجات دادند، اما از ایشان یک دختر باقی ماند که مردم خانه‌اش را آتش زدند و حضرت زهرا (س) در آن شرایط تنها پیغمبر (ص) را صدا می‌زدند.

علم‌الهدی ادامه داد: این تصویر در ذهن حضرت زینب (س) باقی ماند و ایشان هم در قتلگاه زمانی که پیکر سیدالشهدا را دیدند تنها پیغمبر (ص) را صدا زدند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ذکر مظلومیت حضرت زهرا (س) و اثر وضعی آن در کانون عشق جامعه را حفظ هویت الهی برشمرد و گفت: جریانات استکباری که می‌خواهند بر ملت‌ها حاکم شوند قصد دارند هویت دینی و ملی آن جامعه را نابود کنند تا بتوانند بر مردم مسلط شوند.

وی تصریح کرد: جریانات استکباری نمی‌توانند بر ملت ما مسلط شوند، زیرا هویت ما نشأت گرفته از اهل‌بیت و یک هویت الهی و ولایی است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه طی  این ۴۲ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، قدرت‌های استکباری با تحریم، جنگ و فتنه‌های مختلف قصد سرکوب کردن ملت ایران را داشته‌اند، متذکر شد: با این وجود نظام جمهوری اسلامی ما امروز قوی و نیرومند است.

وی با تأکید بر این مطلب که کاهش پول ملی یک درد و فشار اقتصادی است اما نمی‌تواند غیرت و هویت جامعه ولایی ما را نابود کند، عنوان کرد: یکی از مسائلی که امروز به عنوان یک جامعه دینی و پیشرفته در دنیا زبانزد هستیم، رشد حرکت‌ها و برنامه‌های دانش بنیان جامعه است و امروزه در خیلی از عرصه‌های مختلف از کشورهای پیشرفته دنیا جلوتر هستیم.

علم‌الهدی یادآور شد: استعدادهای جوانان ما در قبل از انقلاب اسلامی به دلیل نبود جامعه ولایی و بستر دینی شکوفا نمی‌شد، اما به برکت انقلاب اسلامی و عشق و دلدادگی به ساحت اهل‌بیت(ع) امروز پیشرفت درعرصه‌های دانش بنیان جزو افتخارات ما است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در ادامه سخنانش در خصوص واکسن کرونا متذکر شد: آزمایش واکسن کرونایی ایرانی موفق بوده است به صورتی که مسئول این تشکیلات واکسن را ابتدا بر روی فرزند خودش امتحان کرد.

خطیب جمعه مشهد با طرح این سوال که اگر واکسن‌های آمریکایی و اروپایی خوب هستند چرا آن‌ها خودشان حاضر به آزمایش واکسن نیستند، تشریح کرد: در آمریکا واکسن درست کرده‌اند، کرونا در انگلستان و آمریکا غوغا کرده و قتل عام به راه انداخته و آدم‌کشی کرونا آنها را مستأصل کرده است. مردمش اما جرات ندارند این واکسن را تزریق کنند. مردم آمریکا اطمینان به واکسن آمریکایی ندارند. بچه جوان‌های متدین با ایمان ما که سن پائینی دارند واکسن ایرانی اطمینان بخش ایجاد کرده‌اند و موسس اصلی این تشکیلات واکسن‌سازی دختر دردانه خود را تسلیم تزریق آزمایش انسانی این واکسن می‌کند و امروز شاهدیم که آنتی‌بادی این واکسن تا هشت برابر رشد کرده است اما در داخل متأسفانه برخی افراد با رسانه‌های بیگانه هم‌صدا شده‌اند.

وی افزود: آمریکا در سال ۱۹۹۰ واکسن سرخک را بر روی نوزادان سیاه پوست اسپانیایی آزمایش کرد و همه آن‌ها کشته شدند، در آفریقا نیز عده‌ای را مبتلا به ایدز کردند.

علم‌الهدی تصریح کرد: در ابتدای کرونا انگلیس و آمریکا اجازه وارد کردن ماسک به کشور ما را نمی‌دادند ولی خوشبختانه ما هم ماسک را ساختیم و در انبارهای دو شرکت ما بیش از ۶ میلیون ماسک وجود دارد که در داخل مصرف ندارد و کیت کرونا نیز ساختیم و فرانسه این کیت کرونا را از ما گرفت و به فرانسه صادر شد و این قدرت علمی ما و بیانگر عزت جوانان مقتدر ماست.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: در حال حاضر در کشور و مشهد، پزشکان متخصص و با ایمانی داریم که بیماری کرونا را کنترل می‌کنند که در نتیجه جامعه ولایی و عشق به حضرت زهرا (س) است و این غرور، ارزش و هویت دینی و ملی ما است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار