به روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
«ارسلان سالاری» گفت: با عملیاتی شدن و تحقق پروژه‌های حوزه سلامت در گیلان توسط سپاه، شیرینی دستاوردهای انقلاب برای مردم در شرایط کنونی که بیش از هر زمان دیگری مردم به خدمات بهداشتی و درمانی نیازمندند، مضاعف خواهد شد.
کد خبر: ۴۳۸۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲ - 20January 2021

شیرینی دستاوردهای انقلاب با آغاز پروژه‌های سپاه در حوزه سلامت گیلان

به گزارش دفاع‌پرس از رشت، «ارسلان سالاری» رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با همراهی  سردار «محمد عبدالله پور» فرمانده سپاه قدس گیلان و «احمد دنیامالی» نماینده مردم شهرستان «بندرانزلی» و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با سردار «سعید محمد» فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه دیدار و در خصوص پروژه‌های بزرگ عمرانی حوزه سلامت گیلان رایزنی کردند.

سردار «محمد عبدالله پور» فرمانده سپاه قدس گیلان و «احمد دنیا مالی» نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در این نشست بر لزوم تسریع اجرای پروژه‌های حوزه سلامت در گیلان تأکید کردند.

«ارسلان سالاری» رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از حمایت‌های بی‌مثال دولت به‌ویژه «محمدباقر نوبخت» در سازمان برنامه ‌و بودجه در جهت جبران عقب‌ماندگی‌های بخش بهداشت و درمان گیلان، اظهار داشت: طی دو سال اخیر شاخص‌های بخش بهداشت، درمان و آموزش در گیلان در مقایسه با گذشته، رشد قابل‌ توجهی داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمام توان تیم مدیریتی دانشگاه در جهت بهبود زیرساخت‌های سلامت در استان به کار گرفته می شود، تصریح کرد: عقب‌ماندگی‌های بهداشتی، درمانی و حتی آموزشی گیلان نباید ما را از تلاش برای رسیدن به نقطه مطلوب، باز دارد.

وی با تأکید بر اینکه نباید تنها به درآمدهای اختصاصی و یا ردیف‌های اعتباری معمولی بسنده کرد، افزود: حوزه سلامت گیلان، فراتر ازآنچه تصور می‌شود از متوسط کشور عقب بوده، ازاین‌رو باید با ارتباط مؤثر، هدفمند و پیگیری مجدانه در پی جبران کمبودهای استان شتافت.

سالاری همچنین از عزم قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه به جهت رفع کمبودهای حوزه بهداشت و درمان تقدیر کرد و خاطرنشان کرد: امروزه منابع، تخصص و تعهد سپاه در کنار خادمان مردم در بخش بهداشت و درمان قرارگرفته و به نظر می‌رسد باید با آغاز فاز اجرایی پروژه‌ها، شاهد شکوفایی حوزه سلامت در استان باشیم.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه در خصوص طرح‌های توسعه‌ای بخش بهداشت، درمان و آموزش و همچنین احداث بیمارستان‌های جنرال در رشت، تاکید کرد: قرارگاه سازندگی سپاه، زمانی دست یاری به حوزه سلامت گیلان داده که بیش از هر زمان، مردم به ارتقای شاخص‌های سلامت در بخش بهداشت و درمان نیازمندند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تمهید مقدمات لازم برای آغاز فاز عملیاتی طرح‌های عمرانی قرارگاه خاتم‌الانبیا در بخش بهداشت و درمان گیلان خبر داد و متذکر شد: با عملیاتی شدن و تحقق پروژه‌های حوزه سلامت در گیلان توسط سپاه، شیرینی دستاوردهای انقلاب برای مردم در شرایط کنونی که بیش از هر زمان دیگری مردم به خدمات بهداشتی و درمانی نیازمندند، مضاعف خواهد شد.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه قرار است در جهت محرومیت‌زدایی استان‌های کم برخوردار به‌ویژه در حوزه سلامت که در ایام شیوع کرونا ضعف‌ها و چالش‌های آن‌ها بیش‌ازپیش آشکارشده، چندین طرح بزرگ عمرانی عام‌المنفعه را آغاز کند.

احداث بخش اورژانس مرکز آموزشی و درمانی پورسینا در راستای تبدیل‌شدن به مرکز جنرال، یکی از طرح‌های بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. در این طرح عام‌المنفعه، اهدافی همچون تبدیل‌شدن مرکز آموزشی درمانی پورسینا به یک مرکز آموزشی و درمانی جنرال، احداث و ساماندهی بخش اورژانس مطابق با استانداردهای بیمارستان ایمن، بهبود روابط درون بخشی و میان بخشی، برطرف کردن کمبود بخش‌های بستری داخلی در جهت جنرال شدن و همچنین خدمات‌رسانی به بیماران تروما توسط هلی پد، دنبال می‌شود.

اورژانس مرکز دانشگاهی پورسینا در دوطبقه با زیربنای سه هزار و ۸۰۰ مترمربع، مرکز جنرال پورسینا در هشت طبقه با زیربنای ۱۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع و همچنین دانشکده پزشکی سایت لاکان با پنج طبقه و با زیربنای ۲۳ هزار مترمربع، از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه در گیلان به دنبال احداث و تکمیل آن‌ها است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار