به روز شده در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
وقوع انقلاب اسلامی فصل جدیدی از هنر در ایران را رقم زد و ابعاد مختلف آن رنگ و بوی ویژه‌ای به خود گرفت که بهترین نمود آن را در هشت سال دفاع مقدس می‌توان دید.
کد خبر: ۴۳۷۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷ - 18January 2021

ارتباط موسیقی و هویت اسلامی سوژه جدید «رستاخیز واژه‌ها» شدبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «رستاخیز واژه‌ها» عنوان سلسله نشست‌هایی با عنوان خدمات متقابل اسلام و هنر است که با همکاری فرهنگسرای اندیشه و گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی هر ۲ هفته یکبار به میزبانی فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

در این ویژه برنامه موضوعاتی نظیر «خدمات متقابل انقلاب اسلامی و ادبیات داستانی»، «خدمات متقابل انقلاب اسلامی و ادبیات داستانی دفاع مقدس» و … با حضور نویسندگان، شاعران، اساتید حوزه و دانشگاه، اهالی قلم و صاحب‌نظران مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

فرهنگسرای اندیشه در راستای مسئولیت خود در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و تمرکز بر موضوع اندیشه‌ورزی، این ویژه برنامه را با حضور هنرمندان، شاعران و صاحب‌نظران بخش‌های مختلف هنری تدارک دیده و به بررسی خدمات متقابل اسلام و هنر می‌پردازد.

اولین قسمت از این برنامه با موضوع تاثیر متقابل شعر و انقلاب اسلامی و با حضور محمدرضا سنگری برگزار شد. در این جلسه شعر انقلاب، شعر دفاع مقدس و ... مورد بررسی قرار گرفت. در دومین جلسه از رستاخیز واژه‌ها نیز که با عنوان خدمات متقابل ادبیات داستانی با دفاع مقدس برگزار شد، محمد حنیف و احمد شاکری به بررسی ابعاد مختلف ادبیات داستانی و ارتباط آن با دفاع مقدس پرداختند.

در سومین قسمت از رستاخیز واژه‌ها «خدمات متقابل موسیقی با فرهنگ و هویت اسلامی» مورد بررسی قرار می گیرد. مهدی امین فروغی و علیرضا بلیغ از صاحب‌نظران عرصه موسیقی به نقد و بررسی هنر موسیقی و ارتباط آن با هویت اسلامی می‌پردازند. این برنامه با اجرای محمدحسن شاهنگی روز سه شنبه 30دی‌ماه به میزبانی فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد.

این سلسله نشست‌ها به زودی از طریق فضای مجازی فرهنگسرای اندیشه منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها