به روز شده در: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
حزب الله لبنان‌ با صدور بیانیه‌ای اقدام آمریکا در قرار دادن نام آستان قدس رضوی در فهرست تحریم‌ها را محکوم کرد.
کد خبر: ۴۳۷۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷ - 16January 2021

به گزارش دفاع‌پرس از مشهد، حزب الله لبنان در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا که علاوه بر هجمه‌های کورکورانه علیه الحشد الشعبی عراق، برخی اماکن دینی ‌و مذهبی به ویژه آستان قدس رضوی را هدف قرار داده است با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرد.

در این بیانیه تاکید شده است: به نظر می‌رسد که در روزهای اخیر میزان دیوانگی و تنفر با توجه به نزدیک شدن موعد پایان دوره ریاست جمهوری آمریکا به طور قابل توجهی نزد وزیر خارجه این کشور افزایش یافته است و ‌جام‌ کینه آشکار خود را به سوی طرف‌های مختلفی ریخته است.

در ادامه این بيانيه خاطرنشان شده است: قرار دادن نام آستان قدس رضوی و شیخ احمد مروی، تولیت این آستان در لیست تروریستی و تحریم‌ها اقدامی کاملا بی‌سابقه است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: آستان قدس رضوی یک مکان مقدس برای عبادت است که میلیون‌ها مسلمان به زیارت آن می‌روند و جایگاه معنوی بزرگی در اعتقادات و وجدان آن‌ها دارد بنابراین ما این اقدام احمقانه را توهین به دین حنیف اسلام و ارزش‌های معنوی و آسمانی می‌دانیم.

در پایان این بیانیه آمده است: این اقدام از سیاست و اختلافات سیاسی عبور کرده و به مرحله اعلان آشکار خصومت با ادیان و عقاید دینی رسیده است و نشان دهنده انحطاط فکری و اخلاقی وزارت خارجه و دولت آمریکا است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار