به روز شده در: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس:
سردار سیدحسین ستوده با بیان اینکه هم‌اکنون ۲۳ استان کشور مرکز فرهنگی دفاع مقدس دارد، گفت: تنها چند استان کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و هرمزگان کار احداث مرکز فرهنگی آنها شروع نشده است.
کد خبر: ۴۳۷۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹ - 13January 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یاسوج، سردار «سیدحسین ستوده» رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس امروز به همراه سرهنگ «امیرعباس آسمند» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد با «احد جمالی» معاون سیاسی و امنیتی استاندار دیدار کردند.

۲۳ استان کشور مرکز فرهنگی دفاع مقدس دارد

سردار «سیدحسین ستوده» رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این دیدار با اشاره به پروژه مرکز فرهنگی دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: زمین مناسبی برای اجرای این پروژه در اختیار اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قرار گرفته که امیدواریم با احداث آن، کار ماندگاری انجام شود.

رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: پروژه‌های مرکز فرهنگی دفاع مقدس باید یا ردیف اعتباری ملی داشته باشند یا در ردیف اعتباری استان‌های فاقد مرکز فرهنگی قرار گیرند که پروژه مرکز فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد از نوع دوم است.

ستوده با اشاره به اینکه حدود ۱۰ تا ۱۵ استان در ردیف اعتباری پروژه‌های فاقد مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس قرار دارند، عنوان کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات در این ردیف بودجه‌ای، نمی‌توان تنها از این طریق مناقصه را برگزار کرد و باید از اعتبارات استانی نیز بهره گرفت.

وی بیان کرد: لازم است توافق‌نامه دوجانبه‌ای بین استانداری کهگیلویه و بویراحمد و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منعقد شود و این توافق‌نامه، مبنای برگزاری مناقصه ما شود، ضمن اینکه باید تلاش کنیم برای شروع پروژه، از ظرفیت یک پیمانکار قوی استفاده کنیم.

رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس متذکر شد: ۱۰ مرکز فرهنگی دفاع مقدس در سال ۹۶ افتتاح شد، امسال نیز هشت مرکز فرهنگی در کشور افتتاح شد و مراکز فرهنگی پنج استان نیز در سال ۱۴۰۰ آماده بهره‌برداری می‌شود.

ستوده ابراز کرد: طبق آمار، هم‌اکنون ۲۳ استان کشور مرکز فرهنگی دارد که مراکز فرهنگی برخی از این استان‌ها به طور کامل تکمیل شده و برخی نیز فاز نخست آنها افتتاح شده است.

وی با بیان اینکه تنها چند استان کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و هرمزگان مرکز فرهنگی ندارند، گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد، زمین و طرح آماده بوده و مقدمات کار فراهم شده است.

رئیس سازمان امور موزه‌ها و یادمان‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان کرد: دفاع مقدس متعلق به همه ملت ایران بوده و مختص به حزب و گروه خاصی نیست و همه باید تلاش کنند این مراکز راه‌اندازی شوند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار