به روز شده در: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: دشمنان باید بدانند که نیرو‌های مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران اجازه هیچ‌گونه قدرت‌نمایی را به آن‌ها نخواهند داد.
کد خبر: ۴۳۷۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴ - 13January 2021

اجازه عرض اندام به هیچ دشمنی را نخواهیم داد/ دریای سرخ را مجدداً در منطقه گشت دریایی قرار می‌دهیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح امروز (چهارشنبه) در مراسم الحاق ناو موشک‌انداز «زره» و ناوبندر بالگردبر «مکران» به ناوگان نداجا در آب‌های جنوب کشور اظهار داشت: عرصه دریا امروز برای تمام جهان و برای ملت ایران عرصه بی‌نظیر و فوق‌العاده ارزشمندی است. خداوند متعال نعمت دارا بودن سواحل و دسترسی مناسب به دریا‌های آزاد را به این ملت بزرگ اعطا فرموده است و بر ما است که با بهره‌گیری مناسب از این نعمت خدادادی قدرت الهی اسلام را در حد ضرورت گسترش دهیم و از منافع کشورمان فراتر از مرز‌ها دفاع کنیم. همچنین مرز‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران که در بردارنده منابع ارزشمند انرژی فسیلی و مسیر‌های تجارت دریایی ما است به نحو احسن مورد دفاع و حمایت و امنیت قرار گیرد.

وی افزود: این موهبت الهی می‌تواند موجب توسعه فوق‌العاده چشمگیر و پیشرفت کشور در سطح منطقه و جهان شود. مزیت ژئواستراتژیکی این سواحل ارزشمند و دریا‌های آزاد می‌تواند اقتدار دریایی و دفاعی رابرای کشور عزیز ما به ارمغان بیاورد.

سردار باقری ادامه داد: نیرو‌های مسلح کشورما و به‌ویژه نیروی دریایی راهبردی ارتش در کنار مأموریت‌های ارزشمند دفاعی خود با استقرار در سواحل مکران به‌عنوان پیشگام در توسعه و آبادانی این سواحل و مناطق محروم گام نهاده و حرکت کرده و اقدامات ارزشمندی را آغاز کرده است و امیدواریم دولت و سایر ارکان کشور نیز به این توسعه ادامه دهند و شاهد سواحل و مناطق پیشرفته‌ای در این مناطق باشیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: خدا را شاکریم که نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمام دوران مسئولیتی خود با کمال قدرت و اقتدار ماموریت‌های دفاعی خود را به انجام رسانده است. از ابتدای دفاع مقدس که با نابودسازی نیروی دریایی رژیم بعثی آن روز حرکت مقتدرانه خود را آغاز کرد و در حفظ و آزادسازی خرمشهر نقش بی‌بدیلی داشت و سپس در اسکورت کاروان‌های تجاری کشور نقش اساسی را به عهده گرفت و بعد از دفاع مقدس برای حراست از مرز‌های میهن اسلامی مأموریت‌ها را به خوبی انجام داد و در دهه اخیر با اقتدار در دریا‌های دوردست در مقابل دزدی دریایی و اقدامات تروریستی دشمنان مأموریت‌های سنگینی را به عهده گرفت و پس از استقرار در سواحل دریای عمان توانست ناوگان خود را به طور دائمی در اقیانوس هند، دریای سرخ و دریا‌های دوردست مستقر داشته باشد.

وی با اشاره به اسکورت بیش از چند هزار نفتکش و شناور تجاری جمهوری اسلامی ایران توسط نیروی دریایی ارتش، خاطرنشان کرد: اگر نیرو‌های دریایی جهان به فولاد و آتش خود افتخار می‌کنند، نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران علاوه بر فولاد و آتش، ایمان و اعتقاد به قدرت لایزال الهی دارد و آنجا که قدرت الهی پشتوانه یک نیروی انسانی است، هیچ قدرتی تاب مقاومت در برابر آن را ندارد.

صنایع دفاعی کشور از تحریم دشمن با موفقیت عبور کرده‌اند
سرلشکر باقری با اشاره به الحاق ناو موشک‌انداز زره و ناوبندر بالگردبر مکران به نیروی دریایی ارتش، گفت: ناوبندر جمهوری اسلامی مکران یک پایگاه شناور دریایی ارزشمند برای توسعه و تعمیق فعالیت‌های حمایتی و عملیاتی جمهوری اسلامی ایران در دریا‌های دوردست خواهد بود. ساخت این‌گونه مجموعه‌های ارزشمند نشانگر این است که صنایع دفاعی کشور و کارخانجات نداجا از تحریم دشمن با موفقیت عبور کرده‌اند و کارآمدترین تسلیحات و تجهیزات را با دست و امکانات ایرانی به خوبی ساخته اند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح وحدت بی‌نظیر نیرو‌های مسلح را یکی دیگر از نقاط ارزشمند برشمرد و با بیان اینکه نیرو‌های مسلح امروز یک ید واحده هستند، اظهار داشت: ارتش و سپاه دو بازوی قدرتمند نظام و صنایع دفاعی به‌عنوان پشتوانه قدرتمند آن‌ها با قدرت تمام و با هم‌افزایی کامل مأموریت‌های دفاعی خود را به انجام می‌رسانند به طوری که دشمنان هیچ‌گونه قدرت عرض اندام در آب‌ها و مناطق تحت حاکمیت جمهوری اسلامی را ندارند.

وی ادامه داد: اگر امروز شاهد هستیم که شناور‌های نفتکش و تجاری جمهوری اسلامی ایران با وجود تمام تهدید‌ها تا سواحل دریای کارائیب در ونزوئلا با امنیت و آرامش ذیل پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران حرکت می‌کنند که دلیل آن، اقتدار و قدرت بازدارندگی دریادلان و نیرو‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران است.

سرلشکر باقری گفت: اگر در هفته گذشته شاهد رونمایی از شهرک موشکی زیرزمینی نیروی دریایی سپاه پاسداران بودیم، این هفته هم شاهد الحاق دو فروند شناور ارزشمند نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران هستیم و هر هفته و هر ماه شاهد افزون شدن قدرت دفاعی این ملت بزرگ و شهیدپرور هستیم که به آن می‌بالیم.

نیروهای مسلح اجازه عرض اندام به هیچ دشمنی نخواهند داد
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با اشاره به تحرکات اخیر نیرو‌های آمریکایی در منطقه، عنوان کرد: دشمنان ما از سر ورشستگی با به پرواز درآوردن هواپیما‌های دورپرواز خود در منطقه و نمایش‌های به ظاهر قدرتمند و با بیان برخی سخنان یاوه به قصد تهدید و نمایش قدرت، اقداماتی علیه این ملت بزرگ به راه انداختند، اما آن‌ها باید بدانند نیرو‌های مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران و نیرو‌های دریایی، اجازه هیچ‌گونه قدرت‌نمایی را به آن‌ها نخواهند داد و دشمن به خوبی می‌داند که این قدرتشان پوشالی و توخالی است و آنچه که در این روز‌ها در سرزمینشان مشاهده می‌شود، نمایش آغاز دوره افول قدرت آمریکا به‌عنوان یک رژیم جنایتکاری است که تروریسم دولتی را در ابعاد مختلف به نمایش گذاشته است.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته و روز به روز با قدرت بیشتر از تمامی منافع خود حمایت خواهد کرد، تاکید کرد: ما دریای سرخ را که در دوره‌های اخیر شناور‌های تجاری جمهوری اسلامی با برخی تعرضات محدود مواجه شدند، مجدداً در منطقه گشت دریایی خود قرار خواهیم داد و امنیت کامل شناور‌ها و ناوگان نفتکش و تجاری خود را در آن دریا هم برقرار خواهیم کرد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها