به روز شده در: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۴
دریادار سیاری در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر ارتش:
معاون هماهنگ‌کننده ارتش با تأکید بر اهمیت راهبرد‌های توسعه پژوهش در پیشبرد مأموریت‌های دفاعی ارتش، گفت: در جنگ‌های امروز کسی پیروز میدان است که از علم و دانش و توانمندی‌های تحقیقاتی بیشتری برخوردار باشد.
کد خبر: ۴۳۵۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱ - 05January 2021

کسی در جنگ‌های امروز پیروز میدان است که از علم و دانش بیشتری برخوردار باشدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری»، معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر ارتش با اشاره به اینکه مقوله تحقیق و پژوهش یکی از موضوعات مورد بیشترین تأکید فرمانده معظم کل قوا در سطح نیرو‌های مسلح است، اظهار داشت: ایشان حصول پیشرفت و نزدیک شدن به قله‌های موفقیت را در گرو تلاش علمی و پژوهشی در همه حوزه‌های مورد نیاز کشور می‌دانند.

وی در این مراسم که به‌صورت وبینار و با حضور معاونان هماهنگ‌کننده نیرو‌ها و رؤسای دانشگاه‍‌های افسری، دانشگاه علوم پزشکی و دافوس ارتش و پژوهشگران منتخب برگزار شد، افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام مأموریت‌های خود به انجام و توسعه راهبردی پژوهش و تحقیق چه در حوزه تحقیقات صنعتی و چه در حوزه تحقیقات نظری نیاز دارد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش تصریح کرد: جنگ امروز جنگ علم است و عرصه رزم و نبرد نیز با گذشته کاملاً متفاوت بوده و کسی در این عرصه پیروز میدان است که از علم و دانش و توانمندی‌های تحقیقاتی بیشتری برخوردار باشد.

دریادار سیاری در ادامه خطاب به مسئولان حوزه تحقیق و پژوهش در ارتش گفت: توجه جدی‌تر به مقوله پژوهش در سطح کلیه نیرو‌ها و سازمان‌های ارتش، ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی بهتر در سطوح مختلف فعالیت‍‌های تحقیقاتی، هدفمند کردن طرح‍‌های پژوهشی متناسب با نیاز‌های سازمانی و مأموریت‌های محوله و توجه خاص به راهبرد‌های کلان پژوهشی و بهره‌گیری از تجربیات حال و گذشته از مهمترین انتظاراتی است که در راستای توسعه تحقیق و پژوهش در ارتش باید مد نظر مسئولان و دست‌اندرکاران این حوزه قرار گیرد.

در ادامه این مراسم، امیر سرتیپ «علیرضا شیخ» معاون تربیت و آموزش ارتش طی سخنانی با اشاره به ارتقای قابل ملاحظه سطح کمّی و کیفی فعالیت‌های پژوهشی در مجموعه ارتش طی سال‌های گذشته، گفت: دستیابی به مرجعیت فعالیت‌های پژوهشی، تعمیق نظام مسأله یابی، تقویت رویکرد دیده‌بانی، رصد و آینده پژوهی در تحقیقات، تقویت و گسترش فرهنگ نظریه‌پردازی و کیفی‌سازی پژوهش از مهمترین اهداف راهبردی حوزه تحقیقات نظری در ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده که برای تحقق آن‌ها، گام‌های جدی برداشته شده است.

وی در ادامه، بازنگری دستورالعمل تحقیقات نظری، آغاز به کار کمیته تدوین نظام مسائل، تشکیل بانک اطلاعات خبرگان حوزه تحقیق، تقویت اعتبارات پژوهشی، توسعه ایده‌پردازی و نظریه‌پردازی و گسترش تعامل و هم‌افزایی بیشتر با سایر مراکز پژوهشی کشور و سایر نیرو‌های مسلح را از مهمترین اقدامات حوزه تحقیق و پژوهش در ارتش ذکر کرد.

در پایان این مراسم به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از ۱۴ نفر از پژوهشگران برتر ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۹ به نمایندگی از ۱۴۰ پژوهشگر برگزیده ارتش تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها