به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
سید مسعود شجاعی طباطبایی:
جشنواره جهانی هنر مقاومت تنها یک نمایشگاه صرف نیست و در تمام بخش ها پویا است .
کد خبر: ۴۳۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۱ - 08October 2013

شاهد جشنواره ای پویا و با کیفیت خواهیم بود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سید مسعود شجاعی دبیر بخش کارتون و کاریکاتور سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت با اشاره به تکنیک هایی که هنرمندان این بخش برای ارائه اثر خود بهره گرفته اند، گفت: با توجه به گسترش نرم افزارهای کامپیوتری استفاده از تکینیک دیجیتال در چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است. استفاده از این ابزار هنرمندان را بسیار قوی کرده و توانمندی آنها را بسیار بالا برده است.

وی افزود: استفاده از تکنیک دیجیتال در ایران نسبت به سایر کشورها بیشتراست. هنرمندان ما تنها در تهران متمرکز نیستند و در سایر شهرستان ها هم هنرمندان بسیار خوب و مثال زدنی داریم که مشغول فعالیت هستند و برای کارهای هنری اشان از تکنیک دیجیتال استفاده می کنند.

شجاعی طباطبایی بیان کرد: موضوع مقاومت یک موضوع ارزشی و ماندگار است در صورتی که خیلی ها تصور می کنند این گونه مفاهیم حالت تبلیغی دارد. استقبال هنرمندان از جشنواره  بسیارعالی بود و ما شاهد حضور پررنگ و موثری از سوی هنرمندان بودیم.

 کاریکاتوریست برجسته ایرانی اظهار داشت: با زحمتی که مسئولان و دست اندرکاران کشیده اند جشنواره به خوبی برگزار خواهد شد و کیفیت آن از دوره های قبل بالاتر خواهد بود. زمان برگزاری جشنواره و مکان برپایی نمایشگاه یعنی مجموعه فرهنگی هنری صبا کاملا مناسب است.

گفتنی است، سومین جشنواره جهانی هنر مقاومت با ریاست جواد جباری و دبیرکلی حبیب ا... صادقی، آذر ماه امسال به ابتکار بنیاد فرهنگی روایت و انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس در 12 رشته گوناگون شامل نقاشی، طراحی و چاپ دستی، نگارگری، خط-نقاشی، تصویرسازی، پوستر، عکاسی، کاریکاتور، طرحهای حجمی، انیمیشن، هنرهای جدید و مفهومی برگزار میشود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار