به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
چهل‌سالگی سرو/ شهید «علی اکبر امین تبار درزی»؛
در فرازی از وصیت‌نامه شهید «علی اکبر امین تبار درزی» آمده است: مردم! از شما می‌خواهم که به ریسمان متین خدائی چنگ زنید و از تفرقه بپرهیزید و گرنه مدیون خون شهدائید و آن بر سر شما خواهد آمد که یزیدیان بر شما حاکم باشند همیشه گوش به فرمان امامان و به قرآن چنگ زنید و دعای کمیل‌ها و توسل‌ها را فراموش نکنید.
کد خبر: ۴۲۹۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶ - 02December 2020

از تفرقه بپرهیزید و گرنه مدیون خون شهدائیدبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس وصیت‌نامه شهید «علی اکبر امین تبار درزی» را از نظر می‌گذرانیم.

شهید «علی اکبر امین تبار درزی» یکم آذر ۱۳۳۶ در فریدونکنار به دنیا آمد و در تاریخ بیست‌ویکم اردیبهشت ۱۳۶۱ در کوشک به مقام شهادت نائل شد.

وصیت نامه شهید:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

«و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

خط سرخ شهادت خط آل محمد و علی است و این افتخار از خاندان نبوت به ذریه طیبه آن بزرگواران و به پیروی خط انان به ارث رسیده است. امام خمینی (ره)

آنان که هجرت کردند و لقاءالله پیوستند با خون سرخ شهادت چگونه مردن را برای ملت مسلمان و مرحوم و مستضعف جهان و به ارمغان آوردند و درس دینداری را به آنان آموختند.

با درود به رهبر کبیر انقلاب قلب تپنده امت مسلمان و بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی و مردم شریف و مبارز ایران و شهدا انقلاب.

سلام علیکم پدر و مادر و همسر و فرزندان و برادران و خواهران دوستان و فامیلان من به شهر شهادت آمدم که یکی از شاهدان باشم و به آروزی خود رسیدم، چون دیگر جسم من نزد شما نیست نزد خداییم که من با او (عاشق و معشوق) همدیگر بودیم.

ایزد یکتا (لااله الاالله) هستم بلکه روحم همیشه در نزد شماست و من شما را می‌بینم و از اوضاع جهان باخبرم شما دعا کنید که خداوند مرا در زمره شهیدان اصیل درگاهش قرار دهد و مرا غسل ندهید و کفن نکنید. چون رهبرم حسین (ع) نه کفن داشت و نه غسل.

مادرم: گریه نکن برای رضای خدا به جبهه رفتم، چون امانتی در دست شما بودم اگر تو چه مادری و نمی‌توانی اشک‌های پربرکت چشمت را طوری جاری کن که دشمن نبیند و شاد نشود بهترین موقع گریه مادر همسر و خواهرم نیمه‌های شب است خلوت کنید و به آسمان‌ها بنگرید و دست به دعا بردارید و برای رزمندگان و امام عزیز و پیروزی اسلام دعا کنید.

همواره با قطره‌های اشکتان اشکهائی جاری شما را خداوند گلوله‌ای سازد و بر قلب دشمن (منافق فدائی و... آمریکا و اسرائیل و شوروی و عراق و فرانسه و...) فرود آید و نابودشان سازد.

مادر، علی اکبر باید کشته شوند و خونشان به جوش آید و بدانید که شما به زودی به زیارت قبر امام حسین (ع) آن شهیدان شرفیاب می‌شوید.

مادر اگر من نتوانستم به زیارت امام حسین (ع) بیایم و دیگر شهیدان قبر امام حسین را زیارت کنیم از طرف من همه شهیدان از صدر اسلام تاکنون قبر امام حسین را زیارت کن.

شهیدان هدیه‌های نینوایند

ز خاک کربلای عشق آیند

پدرم در راه خدا اسماعیل‌هایت را آماده کن. بادا اگر فرزندت در راه الله حرکت کرد و شهید شد غمی به چهره مردانه‌ات بنشیند. شادان باش و بدان که شهادت یکی از اعضای خانواده باعث سربلندی و عزت و شرف خانواده بلکه اسلام می‌گردد.

برادرانم: سعی کنید پوینده و کوشنده راه خدا که بهترین راههاست باشید و الا پشیمان می‌شوید اسلحه من و دیگر مجاهدان را خدا شما راست مبادا بر زمین بماند. علی اکبر امینی (۱/۲/۶۱).

مردم! از شما می‌خواهم که به ریسمان متین خدائی چنگ زنید و از تفرقه بپرهیزید و گرنه مدیون خون شهدائید و آن بر سر شما خواهد آمد که یزیدیان بر شما حاکم باشند همیشه گوش به فرمان امامان و به قرآن چنگ زنید و دعای کمیل‌ها و توسل‌ها را فراموش نکنید.

خواهرانم: می‌خواهم همچون زینب باشید و او را بشناسید. با حفظ حجاب و نجابت و عفت خود او را خشنود نمائید و خدا از شما راضی باشد.

همسرم: اگر یک وقت جنازه من دست شما نرسید مبادا ناراحتی کنی، چون جنازه من اگر در خاک دشمن باشد بدان که سنگری است محکم برای دیگر برادرانم.

بدان که حتما جنازه‌ام را رسول محمد مصطفی (ص) با دست پربرکتش می‌گیرد و غسل و کفن می‌کند.

در تشییع جنازه ام تمامی ۱۲۴ هزار پیامبر و امامان و فرشتگان شرکت می‌کنند و من در پیش آن‌ها مهمانم و سلام خانواده شهدا و خدمت‌گزاران اسلام را به آن‌ها می‌رسانم.

فقط امام امت این اسطوره مقاومت را تنها نگذارید. آنچه که به فرزندم سفارش می‌کنم تو هستی که باید یادش دهی و راهنمایش باشی.

فرزندم: فرزند کوچکم، می‌دانم که شما خیلی دوست داشتی پدرت زنده بماند و شما را بزرگ نماید و تحویل جامعه اسلامی بدهد. ولی فرزندم من تو را به دست آن کسی که تو را از نیستی به هستی آورد داده‌ام. خداوند تو را یاری می‌کند، راه پدرت را ادامه بده. اگر خدا خواهد از نسل تو یاد شود و به یاری اسلام برمی‌خیزد. فرزند نازنینم قرآن را زیاد بخوان و یاد فکر کن.

اول سخنش را بسنج بعدا بگو یاد و کلمه بگو، چون دو گوش داری و یک زبان حق هر چند به ضرورت باشد و هیچگاه خدا را از یاد نبر. با ادب باش؛ هر چند پدرت انسان بود، ولی پدرت به خواست خدا مرگ را دنبال کرد، پیش از آنکه مرگ به سراغش بیاید. فرزندم اولین کلمه‌ای که بر زبانت جاری می‌شود نام خدا باشد، بعد قرآن، سپس خمینی چهارم شهید.

اگر آثاری دارم هر شب جمعه یک پارچه تمیز بالای قبرم بگذارید (پرچم) بالایش یک قرآن که مردم بدانند درسهایم را از قرآن آموختیم و دعای کمیل که بر زبانم می‌شد از مفاتیح.

وصی‌ام آقای حسن فلاح زن پدرم (مداحی هم برایم دعا بکند) ناظر عباس امینی و علی فخاری هستند نماز یکسال و روزه یک ماه برایم بگیرید. قرضهایم را که من می‌نویسم با در میان گذاشتن روحانی متعهد به اسلام حاج آقای محمودیان هر طور صلاح دانستی انجام بدهید.

سه‌شنبه ۱۲/۲/۶۱  علی اکبر امینی

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار