به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۸
نماینده اردنی:
یک نماینده پارلمان اردن گفت که تصمیم این کشور برای محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای ایران، درست بود است و به منظور همبستگی با تهران صورت گرفت.
کد خبر: ۴۲۹۳۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰ - 01December 2020

ترور «فخری زاده»، نشانگر لزوم بازبینی در اتحاد با اسرائیل علیه ایران استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، اردن روز گذشته اعلام کرد که ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای ایران را محکوم می‌کند.

«عمر عیاصرة» عضو پارلمان و نویسنده اردنی در واکنش به این اقدام «امان» نوشت که این تصمیم دولت اردن، موفقیت‌آمیز بوده است؛ زیرا انسجام اردن در قبال رد تروریسم و عملیات‌های تروریستی، ضروری است.

پایگاه خبری «الخلیج الجدید» به نقل از عیاصره گزارش داد: «دانشمند، فخری‌زاده، پدر واقعی پروژه هسته‌ای ایران است؛ به همین دلیل، اردن، ترور وی را تنش خطرناکی می‌داند که می‌تواند به جنگ بیانجامد».

وی تصریح کرد که به همین دلیل اردن به همه طرف‌ها به ویژه ایران و رژیم صهیونیستی پیام داد که حامی خویشتنداری و عدم ایجاد تنش است؛ بویژه اینکه همه نگران آن هستند که صهیونیست‌ها کاری کنند که دولت ترامپ به ایران حمله کند.

این نماینده اردنی خاطر نشان کرد: این ترور، تنش بزرگی است که رژیم صهیونیستی، هدایت آن را بر عهده دارد و در تلاش است که دولت ترامپ را نیز وارد آن کند؛ به همین دلیل اردن تلاش کرد که طرف ایرانی، احساس همبستگی کند.

عیاصره ضمن درخواست از تهران برای «نیافتادن در دام» صهیونیست‌ها، گفت: محکومیت ترور فخری‌زاده از سوی اردن، این پیام را به صهیونیست‌ها و دیگران در منطقه داد که «فلسفه جمع شدن بر سر میز اسرائیل به خاطر تهدید ایران، نیازمند بازنگری عمیق است».

وی در پایان یادآور شد: «همه ا رفتار دولت ترامپ را در ماه‌های پایان آن، زیر نظر داریم. ترور و سفر کوشنر (معاون ترامپ) به منطقه، نگران‌کننده هستند؛ امیدواریم این مرحله به خوبی و بدون تصمیم‌های جنون‌آمیز بگذرد».

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها