به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
شهید «ناصر صارمی»:
شهید «ناصر صارمی» در فرازی از وصیت‌نامه خود آورده است: خدا خود شاهد است که انگیزه شتافتنم به جبهه تنها به دست آوردن رضای الهی است و بس، آمده‌ام تا گستاخانه در میدان مبارزه بتازم و غرور و تکبر را با آب اخلاص و صدق و تواضع شست‌وشو دهم.
کد خبر: ۴۲۹۲۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱ - 01December 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از آذربایجان‌شرقی، شهید «ناصر صارمی» در 10 خردادماه 1339 در شهرستان مراغه چشم به جهان گشود. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از مدتی مبارزه با نیروهای دشمن بعثی درنهایت در تاریخ چهارم آبان‌ماه 1362 در عملیات والفجر 4 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

زندگی‌نامه شهید:

سال 1339 در شهرستان مراغه متولد شد. دوره‌های ابتدایی و راهنمایی را سپری کرد، دبیرستان را در رشته حسابداری مدرسه شهید «پوررستم» به پایان برد. سال 1358 به خدمت سربازی رفت و آذرماه 1360 پس از اخذ کارت پایان خدمت در دبیرستان خدمت بازرگانی شهید پوررستم با سمت دبیر پرورشی مشغول به کار شد.

اعزام اولش به کردستان بود و در تاریخ 15 خردادماه 1362 از طریق سپاه به منطقه اسلام‌آباد رفت و از آن‌جا به تیم شناسایی منطقه بمو پیوست و سپس در عملیات والفجر 4 شرکت کرد و سرانجام 4 آبان‌ماه 1362 به شهادت رسید.

خصوصیات بارز شهید:

انسان خاکی بو.د، دوست داشت گمنام باشد. شجاع، نترس، مومن، خودساخته و متدین بود. همیشه خنده‌رو و شوخ‌طبع بود. اطرافیان را جذب خود می‌کرد. اهل ریا، تزویر و خودنمایی نبود. چنان باغیرت بود که اراذل و اوباش محله به خود، جرات چپ نگاه کردن به ناموس مردم را نمی‌دادند، با کوچک‌ترها خوش‌برخورد بود و برای بچه‌ها الگو و نمونه.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

خدایا، بار الهی، تک‌سواران سبک‌بالت را دریاب. عاشقان درگاهت را پذیرا باش که ایشان یاوران خمینی‌ بت‌شکن نماینده حق حجت بر خلق هستند. رزمندگانی که در راه تو سبک‌بال پر می‌گشایند و خدا خود شاهد است که انگیزه شتافتنم به جبهه تنها به دست آوردن رضای الهی است و بس. آمده‌ام تا گستاخانه در میدان مبارزه بتازم و غرور و تکبر را با آب اخلاص و صدق و تواضع شست‌وشو دهم.

ای حسین عزیز، ای معلم بزرگ شهادت، آمده‌ام تا با تو راز و نیاز کنم. دل پردرد خود را به سوی تو بگشایم، خدایا تو را شکر می‌کنم که راه شهادت را به من نشان دادی تا در مواقع خطر از مرگ نهراسم و عاشقانه به دریای خطر فرو روم و از مهلکه‌های سهمگین روی برنگردانم و تهدید و خطر مرا از راه تو منحرف نکند. قبول شهادت مرا آزاد کرده و من آزادی خود را به هیچ چیز حتی به حیات خود نیز نمی‌فروشم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها