به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
وزارت امور خارجه روسیه طی بیانیه‌ای تأکید کرد که هرکسی که در ترور دانشمند ایرانی نقش داشته است، باید پاسخگوی عمل خود باشد.
کد خبر: ۴۲۹۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷ - 30November 2020

مسکو: هرکسی که پشت ترور دانشمند ایرانی بوده باید پاسخگو باشدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از ریانووستی، وزارت امور خارجه روسیه امروز (دوشنبه) طی بیانیه‌ای تأکید کرد که هرکسی که پشت ترور دانشمند برجسته ایرانی شهید دکتر محسن فخری‌زاده بوده است، باید در قبال این اقدام تروریستی پاسخگو باشد.

وزرات امور خارجه روسیه طی این بیانیه تصریح کرده است: «فدراسیون روسیه ترور فیزیکدان هسته‌ای ایرانی را به‌شدت محکوم می‌کند. هرکسی که پشت این ترور باشد و تلاش کرده باشد که از این شیوه برای دستیابی به منافع سیاسی خود استفاده کند، باید در قبال آن پاسخگو نگه داشته شود.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «با وجود شرایطی که پس از ترور دانشمند هسته‌ای [شهید] محسن فخری‌زاده در ایران ایجاد شده است، فدراسیون روسیه از همه طرف‌ها می‌خواهد که از اقداماتی که می‌تواند منجر به تشدید تنش‌ها در خاورمیانه شود، اجتناب کنند.»

وزارت امور خارجه روسیه در پایان این بیانیه خاطرنشان کرده است: «ثبات و امنیت در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس، اولویت غیرقابل تغییر روسیه است. تلاش‌های ما و طرح‌های ابتکاری ارائه شده از طرف ما در چارچوب سازمان ملل متحد، دیگر نهاد‌های بین‌المللی و نیز در چارچوب روابط دوجانبه ما با کشور‌های منطقه در راستای این هدف هستند.»

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار