به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
حقوقدان لبنانی:
یک حقوقدان لبنانی اعلام کرد که نقشه ترور شهید «محسن فخری زاده» در اتاق عملیات مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی طراحی شده است.
کد خبر: ۴۲۸۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳ - 28November 2020

ترور دانشمند هسته ای ایران در اتاق عملیات مشترک آمریکا و اسرائیل طراحی شدبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «می صبحی الخنساء» حقوقدان و رییس یک سازمان حقوق بشری بین المللی با اشاره به ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای ایران گفت که شواهد ماهیت تروریسم بین الملل رژیم‌صهیونیستی و سابقه این رژیم در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران و نیز برخی کشور‌های عربی و اسلامی نشان می‌دهد که این ترور نیز در اتاق عملیات مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی طراحی شده است.

این حقوقدان لبنانی ادامه داد: چنین به نظر می‌رسد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با شرایط سخت و بحرانی در داخل جامعه صهیونیستی دست و پنجه نرم می‌کند. او برای تضمین حیات سیاسی خود به ویژه در شرایطی که همپیمانی مانند ترامپ را نیز از دست داده است به شدت نیاز دارد تا با این گونه اقدامات چالش‌های داخلی را به بیرون از مرز‌های اشغالی مدیریت کند.

وی گفت: همه می‌دانند که ماهیت و ویژگی اصلی و ذاتی تشکیل رژیم صهیونیستی بر اساس ترور و خشونت بنا شده است. ترور و حمله وحشیانه به مردم بیگناه و بمباران مناطق مسکونی در غزه و لبنان همواره در تبلیغات انتخاباتی مقام‌های رژیم صهیونیستی به عنوان یک عنصر و برگ برنده مهم انتخاب شده است. دلیل این مسأله این است که رژیم صهیونیستی به شدت نیازمند بازیابی اعتماد به نفس نابود شده جامعه صهیونیست است که در جنگ‌های گذشته از بین رفته است.

می‌صبحی الخنساء ادامه داد: این گونه اقدامات و ترور‌های هدفمند که درباره دانشمندان هسته‌ای ایران و نیز رهبران مقاومت فلسطین در جغرافیای مقاومت انجام می‌گیرد نمی‌تواند حیات سیاسی رژیم صهیونیستی را تضمین یا تثبیت کند.

این حقوقدان لبنانی تاکید کرد: این حق طبیعی ایران است که به این اقدام واکنش نشان دهد و در مجامع حقوقی و سازمان‌های بین المللی نیز علیه شرکای رژیم نامشروع صهیونیستی اقامه دعوا کند؛ هرچند که این رژیم نامشروع است.

وی با اشاره به توییت ترامپ در همراهی با این ترور گفت: طبیعی است که ترامپ همواره از کشتار و ترور حمایت کرده است و در آخرین لحظات عمر سیاسی خود از هر فرصتی برای حمایت از رژیم صهیونیستی استفاده می‌کند.

منبع: مهر

انتهای پیام/ 341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها