به روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۵
امام جمعه برازجان:
 حجت‌الاسلام «حسن مصلح» گفت: شهید آیت الله مدرس مجتهدی با درایت، متقی، ساده زیست، شجاع، بیگانه ستیز، مرد سیاست و کسی بود که خدمت به مردم را از وظایف شرعی خود می‌دانست و پس از سال‌ها آزار، تبعید و زندان، توسط مزدوران رضاخان به شهادت رسید.
کد خبر: ۴۲۸۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۷ - 27November 2020

شهید آیت الله «مدرس» مجتهدی با درایت و  بیگانه ستیز بودبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بوشهر، حجت‌الاسلام «حسن مصلح» امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فلسفه صبر، رسیدن به هدف‌های عالی و تکامل انسان است. در سایه سار بردباری، تلاش فرد برای بروز علاقه و استعدادش بالا می‌رود. صبر جوهره همه خوبی‌ها است.

وی گفت: صبر، آدمی را از هر نوع خودباختگی و شکست روحی در امان می‌دارد و جلو سرکشی و کج‌روی او را می‌گیرد. صبر نشان از اراده قوی آدمی است، ولی چون گاهی برخلاف خواست و احساسات درونی اوست، بسیار ناگوار می‌کند.

امام جمعه برازجان خاطرنشان کرد: صبر، دلالت بر تحمل مشکلات و رضا به قضای الهی و پذیرش رنج بر خویشتن در آزمون ظرفیت وجودی خویش است.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس ادامه داد: شهید آیت الله مدرس مجتهدی با درایت، متقی، ساده زیست، شجاع، بیگانه ستیز، مرد سیاست و کسی بود که خدمت به مردم را از وظایف شرعی خود می‌دانست و پس از سال‌ها آزار، تبعید و زندان، توسط مزدوران رضاخان به شهادت رسید.

حجت‌الاسلام مصلح تصریح کرد: اجرای برنامه‌های توسعه کشور، باید از مسیر تصویب مجلس بگذرد. حُسن اجرای آن نیز تنها در گرو نظارت و هدایت قوه مقننه است.

وی افزود: نقش مجلس در رویکرد به بهینه سازیِ روند توسعه یا تضعیف و توقف آن، بس روشن است. از این رو، نمایندگان مجلس باید بتوانند با نقد و ارزیابی مسئولانه و کارشناسانه، برنامه‌های دولت را تصحیح، تکمیل و اصلاح کنند.

مصلح بیان کرد: در دوازدهم آذر ماه ۱۳۵۸ نخستین قانون اساسی نظام بر پایه پیوند دین و سیاست در جمهوری اسلامی به تصویب ملت ایران رسید. در تاریخ انقلاب‌های جهان هیچ انقلابی را نمی‌توان یافت که به فاصله کمتر از دو ماه از پیروزی انقلاب و سقوط رژیم سابق، شکل نظام سیاسی جدید با همه پرسی ملت آن هم با رأی قاطع رسمیت یابد.

وی گفت: بلافاصله انتخابات تعیین خبرگان قانون اساسی برگزار شد و جمعی از دانشمندان و اسلام شناسان ایران از مرداد سال ۵۸ قانون اساسی را تصویب کردند که در تاریخ معاصر کشورهای اسلامی بی نظیر است.

امام جمعه برازجان اظهار داشت: قانون اساسی عالی‌ترین سند حقوقی یک کشور و راهنمایی برای تنظیم قوانین دیگر است. قانون اساسی تعریف کننده اصول سیاسی، ساختار، سلسله مراتب، جایگاه و حدود قدرت سیاسی دولت یک کشور و تعیین و تضمین کننده حقوق شهروندان کشور است.

وی اضافه کرد: قانون اساسی، اساسی‌ترین دستاویز مردمی برای اداره و مدیریت سالم یک کشور است. کسانی که در تدوین این قانون ممتاز، همه سرمایه‌های فکری و معنوی خود را به کار انداختند. در شمار بزرگان انقلاب در سراسر کشور و چهره‌های مؤثر حوزه و دانشگاه بودند.

انتهای پیام/
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار