به روز شده در: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۵
نویسنده کتاب لشکر خوبان؛
در کنجکاوی برای جستجوی حقیقت به جایی کشده شدم که الان تمام زندگی ام به آن گره خورده است.
کد خبر: ۴۲۸۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۶ - 07October 2013

هدفم روایت بخش هایی از دفاع مقدس بود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، "معصومه سپهری" نویسنده کتاب "لشکر خوبان" در ابتدای مراسم رونمایی از تغریظ مقام معظم رهبری در کتاب لشکر خوبان اظهار داشت: خدا را شکر می کنم که تحقق وعده اش را به عینه دیدم. 18 سال پیش وقتی با صدای آقای رضایی آشنا شدم دختری 20 ساله بودم تشنه حقیقت که سعی می کردم در جستجوی حق باشم و در این مسیر زندگی کنم و جالب اینجاست که به دفاع مقدس به دیده تردید نگاه می کردم اما تشنه بودم و در این تشنگی طالب حقیقت.

نویسنده کتاب لشکر خوبان همچنین گفت: در این کنجکاوی به جایی کشیده شدم که الان تمام زندگی ام به آن گره خورده است.

وی با بیان اینکه نگارش این کتاب بیش از چهار سال به طول انجامید تصریح کرد: در فضایی که من و آقای رضایی ادعایی نداشتیم و تنها قصد روایت بخش هایی از دفاع مقدس را داشتیم به نگارش این کتاب پرداختم.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مرتضس
|
-
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۵
0
0
بسم رب الشهداء والصدیقین
16" مهرماه 1366سالروز شهادت سرداران خلیج فارس گرامی باد."
نخستین کاروان نفتکش‏هاى کویتى تحت پرچم آمریکا و با اسکورت ناوشکن‏ هاى این کشور، دو روز بعد از تصویب قطعنامه 598 حرکت خود را از سواحل امارات متحده عربى در دریاى عمان آغاز کرد. سرانجام کاروان اسکورت نفتکش‏هاى "گس پرنس " و "بریجتون " - که نام‏هاى عربى آنها توسط شرکت آمریکایى عوض شده بودند - با سرو صداى زیادى مأموریت خود را آغاز کرده و به سلامت از تنگه هرمز گذشتند اما، در نزدیکى جزیره فارسى در استان بوشهر با خطر جدى مواجه شده و نفتکش چهارصد هزار تنى "بریجتون " با یک مین 270 کیلویى برخورد نمود. بازتاب این حادثه بسیار گسترده بود.
على‏ رغم این که آمریکا سعى نمود این حادثه را بى‏ اهمیت تلقى نماید، اما چنین ضربه ‏اى براى حیثیت سیاسى و نظامى‏اش جبران‏ناپذیر بود و مهم‏ تر از همه این که عملاً ابتکار عمل در خلیج فارس را به دست ایران مى‏ داد. این رخداد سبب شد که کاروان‏ هاى بعدى بی ‏سر و صدا و تبلیغات و با رعایت پنهان کارى از سواحل کویت به دریاى عمان و بالعکس حرکت کنند، در حالى که همواره خطر مین‏ ها، قایق‏ هاى تندرو و موشک ‏هاى کرم ابریشم را احساس میکردند.
نادر مهدوی ، سرانجام در 16 مهرماه 1366 ، پس از آن که ناوگروهِ تحت امرش که از بوشهر حرکت کرده بود، یک فروند هلی کوپتر آمریکایی را سرنگون ساخت، با آتش مستقیم تفنگداران دریایی آمریکایی مجروح شد و به اسارت آنان در آمد. سپس در عرشه ناو «یو اس. چندلر» مورد شکنجه قرار گرفته و به شهادت رسید.
اللهم عجل لولیک الفرج[گل][گل]
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار