به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸
انصار الله:
سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن تأکید کرد که حملات ائتلاف سعودی به صنعاء نشان داد که پاسخ به این حملات، تا چه میزان اهمیت دارد.
کد خبر: ۴۲۸۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲ - 27November 2020

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس دفاع‌پرس، منابع خبری، امروز (جمعه)،‌گزارش دادند که نیروهای ائتلاف سعودی نقاط مختلفی از صنعاء پایتخت یمن را هدف حملات هوایی قرار دادند.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن در واکنش به این حملات گفت: «بمباران صنعاء و سایر استانهای یمن، حامل پیام جدیدی نیست، جز تأکید بر اهمیت تداوم پاسخگویی و بازدارندگی».

شبکه خبری المسیره به نقل از عبدالسلام گزارش داد، پاسخگویی و بازدارندگی باید ادامه یابد تا تجاوز متوقف و محاصره نیز شکسته شود.

وی خاطرنشان کرد، ائتلاف متجاوز سعودی گمان می‌کند که این حملات، چیزی را در مسیر رویارویی تغییر خواهد داد، ولی فراموش کرده است که شش سال «بمباران وحشیانه»، فقط باعث صلابت و انسجام بیشتر ملت یمن شد.

جنگنده‌های سعودی اردوگاه «الصمع» در ناحیه «ارحب» صنعاء و در سه نوبت منطقه «جبل عیبان» در ناحیه «بنی مطر» را بمباران کردند منطقه «ارحب» در چهار نوبت و منطقه «جربان» در ناحیه «سنحان» چهار بار هدف حمله قرار گرفت.

ائتلاف سعودی اردوگاه «ریمه حمید» در جنوب پایتخت یمن را در سه نوبت هدف حمله قرار داد. مخزن‌های نفتی شرکت ملی نفت یمن نیز هدف گرفته شدند.

این حمله پس از انتقام ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از ریاض صورت می‌گیرد. شامگاه روز دوشنبه بود که وزارت انرژی عربستان سعودی اذعان کرد مخزن‌های نفتی این کشور در جده هدف قرار گرفته‌اند.

پیش از آن سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرده بود، عملیات مذکور در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده چند روز پیش نیروهای مسلح یمن مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق عربستان سعودی انجام شده است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها